Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Koronawirus. Rolls-Royce zwolni 8 tysięcy pracowników


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-05-04 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ BBC/ Financial Times

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koronawirus. Rolls-Royce zwolni 8 tysięcy pracowników
Fot. Rolls-Royce
Producent m.in. silników lotniczych Rolls-Royce twierdzi, że „musi podjąć działania” po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa ograniczana jest realizacja samolotów odrzutowych. Wiadomo, że zlikwidowanych może zostać nawet 8 tys. miejsc pracy.
Rolls-Royce zatrudnia 52 tys. osób na całym świecie, w tym 23 tys. pracowników w Wielkiej Brytanii. Liderzy wyższego szczebla ostrzegają, że „cięcia mogą sięgać nawet 8 tys. miejsc pracy, ale firma nie ustaje w wysiłkach, aby załagodzić negatywny wpływ redukcji”. RR już wcześniej ogłosił plany zaoszczędzenia 750 mln funtów, ale teraz „musi podjąć dalsze działania”. Rolls-Royce, jako jeden z największych na świecie producentów silników lotniczych, uprzednio ostrzegał, że wirus stanowi „ryzyko makro dla wszystkich”. Plan restrukturyzacji firmy może zmniejszyć zatrudnienie nawet o 15 proc.

Rzecznik Rolls-Royce’a określił pandemię zdarzeniem „bezprecedensowym”. – Podjęliśmy szybkie działania w celu zwiększenia naszej płynności, radykalnego ograniczenia wydatków w 2020 roku i wzmocnienia naszej odporności w tych wyjątkowo trudnych czasach. Będziemy jednak musieli podjąć dalsze działania – mówił. Negocjacje są w toku, a RR „konsultuje się ze wszystkimi zainteresowanymi”. Firma ma poinformować pracowników o faktycznej liczbie utraconych miejsc pracy do końca maja.

Przewodniczący rady miasta Derby, w którym ulokowana jest fabryka RR, przyznał otwarcie, że jest zmartwiony sytuacją. Rolls-Royce potwierdził bowiem, że niektórzy z 10 tys. pracowników w dwóch lokalizacjach w mieście mogą zostać dotknięci redukcją etatów. Oprócz Derby, firma prowadzi działalność w sześciu innych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. Jest także obecna w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Indiach, Singapurze i Japonii.

Z powodu pandemii koronawirusa i, co za nią idzie, ogłoszeniem ograniczeń transportowych, ucierpiała cała branża lotnicza. Zawieszono połączenia lotnicze na całym świecie, a większość przewoźników zdecydowała się na częściowe lub całkowite uziemienie swojej floty. Straty ponieśli także producenci samolotów odrzutowych – Airbus na początku tego miesiąca ogłosił, że ograniczy produkcję maszyn o jedną trzecią i wysłał 3,2 tys. pracowników z fabryki w Walii na przymusowe urlopy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wyłączenia silników airbusów A350 w locie. Winne francuskie uchwyty na kubki?

Biznes i przemysł

Wyłączenia silników airbusów A350 w locie. Winne francuskie uchwyty na kubki?

Tomasz Śniedziewski 31 stycznia 2020

RR: Problemy z Trentami 1000 mogą potrwać dłużej

Biznes i przemysł

RR: Problemy z Trentami 1000 mogą potrwać dłużej

Piotr Bożyk 21 września 2019

LOT: W maju koniec problemów z silnikami Dreamlinerów?

Biznes i przemysł

LOT: W maju koniec problemów z silnikami Dreamlinerów?

Łukasz Malinowski 25 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5