Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Koniec monopolu? Ryanair rzuca wyzwanie PLL LOT na trasie do Szczecina


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-03-12 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koniec monopolu? Ryanair rzuca wyzwanie PLL LOT na trasie do Szczecina
fot. Urząd Wojewódzki Województwa Zachodniopomorsk
Oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów połączenie lotnicze ze stolicą zostanie przywrócone od 1 maja 2022 roku. Samoloty Ryanair będą pięć razy w tygodniu zabierać pasażerów z lotniska Szczecin - Goleniów do podwarszawskiego Modlina. Zaplanowano również pięć rejsów w drugą stronę. - To bardzo dobra wiadomość! Jako samorząd województwa zabiegaliśmy o ponowne uruchomienie tego połączenia - przypomina marszałek Olgierd Geblewicz.
– Warto przypomnieć, że wielokrotnie krytykowałem władze lotniska Okęcie i rząd PiS za likwidację połączenia z Warszawą. Szczególnie, że zrobili to w momencie przebudowy linii kolejowej powodując mocne wykluczenie komunikacyjne Pomorza Zachodniego – podkreślił marszałek Olgierd Geblewicz.

Loty Ryanair z Goleniowa na Okęcie zostały wstrzymane w styczniu 2019 roku. To oznaczało duże utrudnienie w podróżowaniu do stolicy i wzrost cen biletów państwowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT miały monopol na tej trasie.

O większa liczbę połączeń z Pomorza Zachodniego do Warszawy apelowali samorządowcy (m.in. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego), organizacje zrzeszające przedsiębiorców, branża turystyczna i zarządzający portem lotniczym Szczecin - Goleniów.

Loty Ryanair zostaną wznowione 1 maja 2022 roku. Rejsy Boeingiem 737 z 189 miejscami mają odbywać się pięć razy tygodniowo. Mają odbywać się wg poniższego rozkładu:

Poniedziałek:
Warszawa Modlin godz. 6:45 - Szczecin Goleniów godz. 7:55;
Szczecin Goleniów 8:20 - Warszawa Modlin 9:30.

Wtorek:
Warszawa Modlin 19:10 - Szczecin Goleniów 20:20
Szczecin Goleniów 20:45 - Warszawa Modlin 21:55

Środa:
Warszawa Modlin 12:55 - Szczecin Goleniów 14:05
Szczecin Goleniów 14:30 - Warszawa Modlin 15:40

Piątek:
Warszawa Modlin 6:20 - Szczecin Goleniów 7:30
Szczecin Goleniów 7:55 - Warszawa Modlin 9:05

Niedziela:
Warszawa Modlin 6:20 - Szczecin Goleniów 7:30
Szczecin Goleniów 7:55 - Warszawa Modlin 9:05

Ceny biletów - na stronie przewoźnika - zaczynają się od kwoty 48,62 złotych. Połączenie lotnicze ze stolicą jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego. – Modlin jest coraz lepiej skomunikowany z centrum dzięki samorządowi Województwa Mazowieckiego – zauważa Geblewicz.

Port Lotniczy Szczecin - Goleniów poinformował, że od 1 maja 2022 również PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych połączeń do Warszawy. Rejsy mają odbywać się trzy razy dziennie. Województwo Zachodniopomorskie systematycznie zwiększa zaangażowanie finansowe w rozwój regionalnego lotniska. W ubiegłym roku objęło 5000 nowych udziałów o wartości 5 mln zł. Do 2028 roku na dokapitalizowanie spółki Port Lotniczy Szczecin – Goleniów Sp. z o.o. ma zostać przeznaczone 40 mln zł.

Aktualna struktura kapitału PLSG prezentuje się następująco:
- PP Porty Lotnicze 37,81 proc.
- Miasto Szczecin 37,13 proc.
- Samorząd Województwa 22,64 proc.
- Gmina Goleniów 2,42 proc. 

Z lotniska Szczecin – Goleniów realizowane są regularne połącznia m.in. do Norwegii, Anglii, Irlandii, w sezonie letnim także do Chorwacji. Siatka połączeń krajowych to loty do Warszawy i Krakowa. Od czerwca do września również do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5