Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Kolejowe związki popierają strajk w LOT


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2018-10-23 16:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejowe związki popierają strajk w LOT
fot. MS
Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy poparła protestujących pracowników PLL LOT. „Nie możemy pozostać bierni wobec tego, co spotyka naszych kolegów. Dlatego i przekazujemy wyrazy wsparcia dla strajkujących! Związki razem!” – napisali kolejarze.
Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy (FZZK) podkreśla, że w obliczu łamania praw pracowniczych wszyscy działacze związkowi powinni trzymać się razem. Zdaniem związkowców dialog społeczny ma sens, zaś „doświadczenie pokazuje, że wiele zależy od woli pracodawcy, a czasem także woli politycznej. Trzeba tylko dopomóc tym okolicznościom”.

W podpisanym przez Stanisława Solorza – przewodniczącego FZZK – znalazło się także stwierdzenie, że podejmowane przez zarząd PLL LOT działania prowadzące do „eliminacji strony społecznej” są niedopuszczalne i godzą w podstawowe prawa pracownicze.

FZZK wzywa zarząd LOT do podjęcia natychmiastowego dialogu i zaprzestania działań godzących w prawa pracownicze, zaś do podmiotów nadzorujących spółkę „do wywarcia presji, w tym politycznej, której celem będzie poszukiwanie rozwiązania tej sytuacji.

Poparcie dla protestujących w LOT wyrażały także inne organizacje związkowe, ale dwie funkcjonujące w ramach lotniczej spółki organizacje podpisały porozumienie z przedsiębiorstwem. Jednym z nich jest NSZZ Solidarność. Rzecznik tego związku w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” powiedział, że „solidarność nie jest stroną tego sporu zbiorowego i nie uczestniczy w tym strajku. Jednak to, co dzieje się w państwowym przewoźniku nie jest nam obojętne. Chciałbym przypomnieć, że to Solidarność walczyła by nie prywatyzowano LOT kilka lat temu, co zakończyło się sukcesem”.

Sytuacja w LOT zaogniła się wczoraj. kiedy podczas konferencji prasowej prezes LOT-u poinformował o dyscyplinarnym zwolnieniu 67 osób.  – Nie ma tolerancji na narażanie spółki na straty – nie mieliśmy innego wyjścia – mówił Rafał Milczarski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Siódmy dzień strajku w LOT. Dwanaście rejsów odwołanych

Prawo i polityka

Siódmy dzień strajku w LOT. Dwanaście rejsów odwołanych

Emilia Derewienko 24 października 2018

Prezes LOT-u: Nie ma zgody na anarchię. Zostaję w firmie

Prawo i polityka

Prezes LOT-u: Nie ma zgody na anarchię. Zostaję w firmie

Emilia Derewienko, Łukasz Malinowski 23 października 2018

Premier o PLL LOT: Sprawą zajmują się odpowiedni ministrowie

Prawo i polityka

Premier o PLL LOT: Sprawą zajmują się odpowiedni ministrowie

Justyna Urbaniak 23 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5