Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Kolejny transport sprzętu medycznego zakupionego przez Lotos


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotos

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejny transport sprzętu medycznego zakupionego przez Lotos
fot. Piotr Bożyk
Samolot Antonow Rusłan z około 125 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic na pokładzie wyląduje 11 maja o godz. 17.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice. To kolejny transport środków niezbędnych do walki z COVID-19 zakupionych przez Grupę Lotos w Chinach na zlecenie polskiego rządu. Operację zorganizowano w ramach programu SALIS.
– Walka z koronawirusem nadal trwa. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację i podejmujemy kolejne działania, mające wesprzeć poszczególne służby w naszym kraju. Oprócz akcji takich jak ta dziś, doposażamy bezpośrednio konkretne placówki medyczne, przekazujemy paliwo oraz dzielimy się naszymi zapasami środków ochrony indywidualnej. Przed nami jeszcze przynajmniej jeden transport sprzętu z Chin – wyznał Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy Lotos.

To już trzeci transport środków ochrony indywidualnej zakupionych przez Grupę Lotos na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych jest szereg podmiotów. To nie tylko Ministerstwo Aktywów Państwowych kierowane przez wicepremiera Jacka Sasina, ale również Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Agencja Rozwoju Przemysłu, Agencja Rezerw Materiałowych oraz Poczta Polska.

To również trzecia misja jednostki AN-124 w ramach programu SALIS (Strategic Airlift International Solution), którym zarządza NATO. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie możliwości lotniczego transportu strategicznego tym państwom, które same nie mają do tego odpowiednich samolotów. Jeszcze w poniedziałek, po zakończeniu wyładunku, maszyna odleci do Lipska w Niemczech.

Sprzęt w znakomitej większość trafi do składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Lublińcu. Będzie stamtąd dystrybuowany do szpitali w całej Polsce zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Antonow Rusłan ze środkami ochronnymi wylądował we Wrocławiu

Infrastruktura i lotniska

Antonow Rusłan ze środkami ochronnymi wylądował we Wrocławiu

Rafał Dybiński 12 maja 2020

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji

Biznes i przemysł

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji

Rafał Dybiński 04 maja 2020

#CARGOdlaPolski wspiera lekarzy w walce z COVID-19 (Zdjęcia)

Biznes i przemysł

#CARGOdlaPolski wspiera lekarzy w walce z COVID-19 (Zdjęcia)

informacja prasowa 30 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5