Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

LOT: Nie będzie modyfikacji Dreamlinera na potrzeby cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2020-07-27 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Nie będzie modyfikacji Dreamlinera na potrzeby cargo
fot. PLL LOT/ Facebook
PLL LOT jednak nie zmodyfikuje jednego z Dreamlinerów na potrzeby przewozów cargo. Przewoźnik rozważał demontaż foteli na pokładzie pasażerskim i wykorzystanie dodatkowej powierzchni do przewozu ładunków.
O pomysłach związanych z modyfikacją jednego z Dreamlinerów pisaliśmy po raz pierwszy na początku kwietnia tego roku. W maju udało się nam uzyskać nieco więcej szczegółowych informacji. Przewoźnik wyjaśniał wtedy, że jest na etapie testowania możliwych modyfikacji w Boeingach 787, ale podchodzi do nich ostrożnie, ponieważ projekt jest pionierski.

– Musimy pamiętać, że Dreamlinery to bardzo nowoczesne, komfortowe samoloty zaprojektowane tak, aby były możliwie lekkie i oszczędne w eksploatacji. Ich kompozytowa konstrukcja nie była projektowana do przerobienia na formułę cargo-only, a na dzisiaj jakakolwiek ingerencja w kluczowe komponenty konstrukcyjne jest wręcz niemożliwa – wyjaśniało wówczas biuro prasowe LOT. LOT podkreślał, że dialog jest konstruktywny, ale poważnym wyzwaniem jest obciążenie podłogi. Okazało się jednak, że modyfikacje nie zostaną wprowadzone. – W okresie zawieszenia połączeń lotniczych odpowiednio zabezpieczone, lekkie ładunki były przewożone także na górnym pokładzie samolotów, jednak B787 są dostosowane przede wszystkim do przewozów pasażerskich – wyjaśnia LOT.

– Przerobienie tych maszyn na samoloty frachtowe wymagałoby wprowadzenia znaczących modyfikacji, dlatego producent ich nie rekomenduje. W zależności od zapotrzebowania, planujemy wykorzystywanie górnego pokładu na rejsach cargo-only do transportu lekkich materiałów – dodaje przewoźnik. To zaś oznacza, że lekkie ładunki będą przewożone, jeśli zajdzie taka potrzeba, na fotelach, tak jak to działo się w czasie trwania akcji #CARGOdlaPolski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT Cargo: Ponad 17 tys. m3 przewiezionych towarów medical cargo

Biznes i przemysł

LOT Cargo: Ponad 17 tys. m3 przewiezionych towarów medical cargo

Redakcja 02 czerwca 2020

Ostatni transport pomocy od Lotosu wylądował we Wrocławiu

Infrastruktura i lotniska

Ostatni transport pomocy od Lotosu wylądował we Wrocławiu

Rafał Dybiński 18 maja 2020

#CARGOdlaPolski: Setny przelot Dreamlinera LOT-u!

Infrastruktura i lotniska

#CARGOdlaPolski: Setny przelot Dreamlinera LOT-u!

Rafał Dybiński 17 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5