Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kolejny duży kontrakt CPK. Osiem podmiotów przygotuje opracowania odcinków kolejowych


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-09-15 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Centralny Port Komunikacyjny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejny duży kontrakt CPK. Osiem podmiotów przygotuje opracowania odcinków kolejowych
fot. PKP PLK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z wykonawcami, którzy zrealizują studia techniczno-ekonomiczno-środowiskowe w rozszerzonej formule dla pozostałych odcinków. Oznacza to, że wszystkie linie zaplanowane w ramach Programu Kolejowego CPK, na których dotychczas nie prowadzono działań, są gotowe do rozpoczęcia prac przygotowawczych. Osiem podmiotów w ramach umowy ramowej będzie przygotowywać opracowania dla poszczególnych odcinków kolejowych.
Kontrakt, który został podpisany przez spółkę i grono wykonawców, jest umową ramową na tzw. STEŚ-Rozszerzony. Ta formuła polega na objęciu jednym zamówieniem kilku elementów prac przygotowawczych: inwentaryzacji przyrodniczej, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, koncepcji programowo-przestrzennej i decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Dzięki zawarciu umowy ramowej możliwe jest znaczące przyspieszenie prac w zakresie wyboru wykonawców poprzez przeprowadzanie indywidualnych zamówień cząstkowych. Cała umowa opiewa na kwotę prawie 1,2 mld zł brutto.- Inwestujemy w zaufanie. Szerokie korzystanie z umów ramowych staje się znakiem rozpoznawczym CPK. Przewidywalność zamówień i skupienie na długoterminowych relacjach między zamawiającym a dostawcami jest korzystniejsze dla obu stron, niż ogłaszanie osobnych postępowań zakupowych – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK. Osiem wybranych podmiotów to zarówno konsorcja, jak i firmy działające samodzielnie.

– W tym postępowaniu postawiliśmy na doświadczenie personelu oferentów. Zależy nam na konstruktywnej i profesjonalnej współpracy, dlatego cieszę się, że w gronie wykonawców znalazły się wysoko wyspecjalizowane firmy – podkreślił Sławomir Kanik, dyrektor Biura Realizacji Podprogramu Kolejowego. Jak dotąd spółka prowadziła prace na 1300 km linii kolejowych. W czerwcu ogłosiła wariant inwestorski odcinka Warszawa-Łódź, natomiast w sierpniu linii między Łodzią a Wrocławiem.

Wkrótce planowane jest ogłoszenie kolejnych. Ponadto światło dzienne ujrzał wariant inwestorski Portu Solidarność wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym częścią węzła kolejowego w obrębie lotniska. W ramach Programu Kolejowego CPK powstanie ok. 2000 km nowych linii kolejowych, w tym Kolei Dużych Prędkości. Realizacja inwestycji jest zaplanowana do 2034 roku. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć już w 2023 roku, równolegle ze startem budowy Portu Solidarność.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK wybierze jeden z czterech przebiegów szprychy nr 5 z opcją do Lwowa i Kijowa

Infrastruktura i lotniska

CPK wybierze jeden z czterech przebiegów szprychy nr 5 z opcją do Lwowa i Kijowa

Redakcja/inf. pras. 13 września 2022

Horała: Za rok spotkamy się w innym świecie

Prawo i polityka

Horała: Za rok spotkamy się w innym świecie

Roman Czubiński 09 września 2022

Pesa pracuje już nad pojazdami dla CPK

Biznes i przemysł

Pesa pracuje już nad pojazdami dla CPK

Jakub Madrjas 05 września 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5