Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Jest zgoda na dokapitalizowanie Modlina. Mazowsze z akcjami za 50 mln zł


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-03-12 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest zgoda na dokapitalizowanie Modlina. Mazowsze z akcjami za 50 mln zł
fot. A. Wajda, Port Lotniczy Warszawa-Modlin/ Face
Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin podjęło dziś kluczową decyzję w sprawie podniesienia kapitału firmy. Lotnisko zostanie dokapitalizowane kwotą 50 mln zł przez Województwo Mazowieckie.
We wtorek (12 marca) zostało wznowione spotkanie współwłaścicieli Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników lotniska wyraziło zgodę na dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 50 mln zł. Dokapitalizowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez Województwo Mazowieckie.

– Dzisiejsza decyzja wspólników to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznego impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezes spółki MPL Warszawa-Modlin. – Dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć nowym pasażerom, w tym budowę terminalu tymczasowego i nowych płyt postojowych. Pozwoli to zwiększyć przepustowość naszego portu – dodaje Chorzewski.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużył łącznie 463 311 pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu w 2018 roku i historycznie najwyższe przewozy w tych dwóch miesiącach od początku działania portu.

Jeden z udziałowców lotniska, PPL, od kilkunastu miesięcy nie wyraża zgody na zaciągnięcie kredytu pod rozbudowę lotniska w Modlinie. Co więcej, nie ma żadnego interesu w tym, żeby Modlin został rozbudowany, gdyż PPL, pod zapasowy port lotniczy dla zapychającego się Chopina, przygotowuje Port Lotniczy w Radomiu.

W połowie lutego gotowość zakupienia udziałów w Modlinie zadeklarował marszałek Adam Struzik, który następnie napisał w tej sprawie oficjalny list do prezesa PPL-u, Mariusza Szpikowskiego. Do Województwa Mazowieckiego miałoby również dołączyć miasto stołeczne Warszawa. O sporze pomiędzy lotniskami na Mazowszu i wyścigu o to, który port lotniczy będzie obsługiwał low-costy, obszernie piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Lotniczy Modlin w lutym na plusie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Modlin w lutym na plusie

Emilia Derewienko 04 marca 2019

Mazowsze chce kupić udziały w Modlinie. Pismo zostało wysłane

Prawo i polityka

Mazowsze chce kupić udziały w Modlinie. Pismo zostało wysłane

Emilia Derewienko 01 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5