Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Japoński Feel Air Holdings zamówi do 36 samolotów ATR


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2022-07-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Japoński Feel Air Holdings zamówi do 36 samolotów ATR
Fot. ATR Aircraft
ATR podpisał we wtorek (19 lipca) podczas Farnborough Air Show list intencyjny (LoI) w sprawie zamówienia do 36 samolotów z Feel Air Holdings. Feel Air to nowy japoński holding regionalnych linii lotniczych, stworzony w celu ożywienia japońskich regionów.
Feel Air wykorzysta swoją unikalną franczyzową strukturę biznesową, aby stopniowo stworzyć rodzinę regionalnych linii, które będą obejmowały różne obszary w Japonii. W tym celu przewoźnik wybrał samoloty ATR ze względu na ich doskonałe parametry w zakresie otwierania tras nowych tras. Linia zamierza ustanowić nowe połączenia regionalne na całym archipelagu japońskim, na którym działa blisko 100 portów lotniczych. Jej celem jest poprawa mobilności między- i wewnątrz regionalnej, stworzenie zrównoważonego przepływu ludzi i towarów oraz przyczynienie się do rozwoju lokalnych gospodarek w przystępny i odpowiedzialny sposób.

- Feel Air Holdings ma na celu wprowadzenie nowej dynamiki do japońskich regionalnych podróży lotniczych, czyniąc je bardziej wszechstronnymi, bardziej znaczącymi i bardziej dostępnymi dla wszystkich. Dzięki zmniejszonej emisji CO2 i wydajności paliwowej, samoloty ATR mogą pomóc nam w realizacji tego celu w sposób zrównoważony, umożliwiając nam aktywny wkład w życie lokalnych społeczności, przy jednoczesnej ochronie wielu pięknych naturalnych krajobrazów Japonii - powiedział Taiichi Kojima, prezes Feel Air Holdings.

Umowa potwierdza zobowiązanie Feel Air do wyłącznego korzystania z samolotów ATR w operacjach krajowych. Flota będzie składać się z samolotów ATR 42-600 i ATR 72-600, a także z wariantu ATR 42-600S (STOL) o krótkim czasie startu i lądowania, ułatwiającego dostęp do mniejszych lotnisk regionalnych.

- Transport lotniczy ma kluczowe znaczenie dla japońskich wysp i regionów, a utworzenie Feel Air pomoże połączyć regiony Japonii w sposób przystępny i zrównoważony. W ATR chcemy pomóc w zapewnieniu, że lotnictwo, a w szczególności Feel Air, przyczyni się do pomyślnej przyszłości Japonii. Wspólnie zbadamy wiele możliwości dla naszych wszechstronnych i zrównoważonych turbośmigłowców w nadchodzących latach, aby dalej wspierać rozwój gospodarczy Japonii i jej zapotrzebowanie na szybkie, niezawodne i odpowiedzialne usługi - skomentował Stefano Bortoli, dyrektor generalny ATR-a.

Obecnie w całej Japonii lata 15 samolotów ATR u trzech operatorów. Dwóch kolejnych operatorów również rozpocznie działalność w najbliższych miesiącach. W sumie, ATR widzi potencjał dla 100 samolotów ATR latających w Japonii w perspektywie kilku lub kilkunastu lat.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
AIX: ATR z klasą premium? Prezentacja X-Space Table

Pasażer i linie lotnicze

AIX: ATR z klasą premium? Prezentacja X-Space Table

Piotr Bożyk 22 czerwca 2022

Oblot ATR-a 42-600S STOL w konfiguracji przejściowej

Biznes i przemysł

Oblot ATR-a 42-600S STOL w konfiguracji przejściowej

Avgeek 22 maja 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5