Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Hiszpania i Francja w nowym zakazie lotów. Wyspy Kanaryjskie bez taryfy ulgowej


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-14 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hiszpania i Francja w nowym zakazie lotów. Wyspy Kanaryjskie bez taryfy ulgowej
fot. Piotr Bożyk
Nie będzie w nowym rozporządzeniu o zakazie lotów podziału Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską. Projekt zakłada listę 30 państw z Francją włącznie, z których nie będzie można się przemieścić drogą powietrzną do Polski. Zniesiony zostanie natomiast zakaz lotów do Albanii, Malty, Rumunii, Kosowa i Luksemburga.
Nowe rozporządzenie będzie obowiązywało od 16 do 29 września. – Nie cała polska turystyka stoi Wyspami Kanaryjskimi. Większym problem dla branży jest to, że do nas nie przylatują goście. Znacznie ważniejsze jest, aby to polski hotelarz, polski sprzedawca zarabiał – wyznał Marcin Horała w poniedziałkowym programie "Graffiti" na antenie "Polsat News".

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego argumentował trudności w zakazie z ewentualnym podziałem Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską brakiem statystyk regionalnych. Takich nie prowadzi bowiem Europejskie Centrum Chorób Zakaźnych.

– Poszkodowana jest komunikacja lotnicza, dlatego że jest najłatwiejsza i najszybsza. Ryzyko przeniesienia dużej liczby zakażeń do Polski wynika zarówno z prawdopodobieństwa zakażenia się na miejscu, które jest około dwanaście razy większe niż obecnie w Polsce, ale również ze skali tego ruchu między państwami i prędkości wymiany ludzi – dodał Horała, odpowiadając na pytanie o nieograniczone możliwości powrotu z Półwyspu Iberyjskiego drogą lądową.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw

Prawo i polityka

Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw

Emilia Derewienko 10 września 2020

Będzie zakaz lotów do Francji? Jest projekt rozporządzenia

Prawo i polityka

Będzie zakaz lotów do Francji? Jest projekt rozporządzenia

Emilia Derewienko 09 września 2020

Francja i Chorwacja bez zakazu lotów. Polecimy do Rosji i Chin

Prawo i polityka

Francja i Chorwacja bez zakazu lotów. Polecimy do Rosji i Chin

Rafał Dybiński, Łukasz Malinowski 01 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5