Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Finnair opóźni start rejsów do Dallas i Nagoi. Redukcje połączeń w Europie i groźba strajku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-01-17 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnair opóźni start rejsów do Dallas i Nagoi. Redukcje połączeń w Europie i groźba strajku
fot. Filip Bednarczyk
Linie lotnicze Finnair ograniczą w lutym oferowanie o 20 proc. ze względu na braki kadrowe wynikające z gwałtownego wzrostu zakażeń wirusem COVID-19 wśród pracowników nordyckiego przewoźnika. Opóźnione zostały inauguracje długodystansowych tras do Dallas i Nagoi.
Wariant omikron koronawirusa i sezon grypowy doprowadziły do ​​znacznego wzrostu liczby zwolnień lekarskich wśród personelu Finnair i partnerów linii lotniczych z północy Europy. To wpłynie na rozkład rejsów lutym, który musiał zostać zredukowany o jedną piątą i będzie "bardziej elastyczny".

– Zwolnienie chorobowe personelu mają teraz znaczący wpływ nie tylko na bieżące funkcjonowanie linii lotniczych Finnair czy lotnisk w Finlandii, ale także na działalność wszystkich przewoźników na całym świecie. Ograniczone zasoby ludzkie sprawiają, że musimy odwołać część lotów, aby uniknąć zmian w ostatniej chwili i lepiej zarządzać oczekiwaniami naszych klientów. Dzięki temu podróżni będą mieli więcej czasu na przygotowanie się do zmian w rozkładzie rejsów i dostosowanie w razie potrzeby swoich wyjazdowych planów – wyjaśnił Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

– Przepraszamy za niedogodności i zakłócenia, jakie mogą dotknąć naszych klientów. Ograniczenie naszego harmonogramu lotów jest jednak koniecznością w tej sytuacji - dodał Orvér. Większość odwołanych rejsów dotyczy tras, na których linie lotnicze Finnair realizują po kilka lotów dziennie, więc podróżni będą mieć zapewniony alternatywny rejs jeszcze tej samej doby. Takie korekty objęły połączenia do Sztokholmu, Oslo, Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Zmiany dotkną również loty długodystansowe. Inauguracja rejsów do Dallas w Teksasie zostanie przełożona z lutego na 27 marca. Z kolei rozpoczęcie lotów do japońskiej Nagoi i zwiększenie częstotliwości rejsów do Osaki przesunięto na sezon letni 2022 roku. Finnair zredukują ponadto do zaledwie dwóch w tygodniu loty do Singapuru. Tylko trzy razy w tygodniu będzie można przemieścić się natomiast do chińskiego Hongkongu. Nordycki przewoźnik zastrzega sobie możliwość kolejnych korekt ze względu na zakłócenia związane z pogodą oraz niepewności związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Sytuację dodatkowo może pogorszyć strajk zapowiadany przez związki zawodowe na 17 stycznia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Finnair. W grudniu wzrost pasażerów o 550 proc. Wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu

Pasażer i linie lotnicze

Finnair. W grudniu wzrost pasażerów o 550 proc. Wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu

Mateusz Kieruzal 10 stycznia 2022

Delta wróci do Sztokholmu. Silna konkurencja z SAS, Finnair i United

Pasażer i linie lotnicze

Delta wróci do Sztokholmu. Silna konkurencja z SAS, Finnair i United

Rafał Dybiński 16 grudnia 2021

Finnair: Listopad bardzo dobry dla frachtu, wzrost liczby pasażerów

Biznes i przemysł

Finnair: Listopad bardzo dobry dla frachtu, wzrost liczby pasażerów

Mateusz Kieruzal 11 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5