Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Emirates: Ruszył największy projekt modernizacji floty


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-08-18 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates: Ruszył największy projekt modernizacji floty
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates rozpoczęły realizację planów modernizacji wnętrz kabin 120 samolotów Airbus A380 i Boeing 777 – dwóch największych samolotów komercyjnych będących obecnie w eksploatacji.
Projekt ten to wielomiliardowa inwestycja mająca na celu zapewnienie klientom Emirates najwyższego poziomu usług pokładowych w nadchodzących latach. Oficjalnie rozpocznie się w listopadzie i będzie zarządzany przez zespół inżynierów przewoźnika z Dubaju.

Celem projektu jest całkowite zmodernizowanie czterech samolotów Emirates miesięcznie nieprzerwanie przez ponad 2 lata. Po odświeżeniu i powrocie do służby 67 samolotów A380, liftingowi poddane zostaną 53 samoloty Boeing 777. Projekt zakończy się w kwietniu 2025 roku. Jego efektem będzie zamontowanie prawie 4 000 zupełnie nowych foteli w klasie ekonomicznej premium, 728 odnowionych apartamentów w klasie pierwszej oraz ponad 5 000 zmodernizowanych foteli w klasie biznes. Ponadto zmodernizowane zostaną również dywany i schody, a panele wewnątrz kabin będą odświeżone nowymi odcieniami i motywami, m.in. ikonicznymi drzewami ghaf, które pochodzą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.Żadne inne linie lotnicze nie przeprowadziły modernizacji na taką skalę we własnym zakresie, nie mają też planu takiego przedsięwzięcia. Dlatego zespoły inżynieryjne Emirates intensywnie planują i testują, aby usprawnić proces, zidentyfikować i usunąć wszelkie możliwe problemy jeszcze przed rozpoczęciem prac. Próby rozpoczęły się w lipcu na A380, gdzie doświadczeni inżynierowie rozebrali każdą kabinę kawałek po kawałku i rejestrowali każdy krok. Od demontażu siedzeń i paneli, po śruby i wkręty, każda czynność była testowana, mierzona w czasie i planowana. Potencjalne przeszkody w ukończeniu montażu nowej klasy ekonomicznej premium lub modernizacji pozostałych trzech kabin w ciągu zaledwie 16 dni zostały zasygnalizowane i udokumentowane, aby zespoły ekspertów mogły je przeanalizować i rozwiązać.

W ramach programu w Centrum Inżynieryjnym Emirates powstaną nowe, specjalnie zbudowane warsztaty, w których zostaną przemalowane, obszyte i obite na nowo fotele klasy biznes i ekonomicznej. Apartamenty klasy pierwszej zostaną starannie zdemontowane i wysłane do specjalistycznej firmy w celu wymiany skóry, podłokietników i innych materiałów. Podczas testów inżynierowie odkryli kilka nieoczekiwanych rozwiązań, okazało się, że ciężarówki gastronomiczne mogą przewozić części przeznaczone do renowacji z samolotu do warsztatu w celu ich odświeżenia. Pojazdy te mają drzwi o odpowiedniej szerokości i oferują wystarczająco dużo miejsca.

Program modernizacji rozpocznie się w listopadzie, tymczasem powołano interdyscyplinarny zespół, który będzie regularnie analizował proces planowania, rozwiązywał wszelkie problemy i śledził aktualizacje dotyczące różnych aspektów projektu, takich jak zaopatrzenie, personel i szkolenia.

Nowe kabiny klasy ekonomicznej premium, które oferują wygodne fotele, więcej miejsca między fotelami i obsługę rywalizującą z ofertą biznesową wielu innych linii lotniczych, aktualnie są dostępne dla klientów Emirates podróżujących na popularnych trasach A380 do Londynu, Paryża i Sydney. Od końca roku więcej pasażerów będzie mogło doświadczyć nowych kabin klasy ekonomicznej premium, ponieważ program modernizacji nabierze tempa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates prosi Airbusa o stworzenie nowego Super Jumbo

Biznes i przemysł

Emirates prosi Airbusa o stworzenie nowego Super Jumbo

Mateusz Kieruzal 17 sierpnia 2022

Emirates będą latać A380 do Bengaluru

Pasażer i linie lotnicze

Emirates będą latać A380 do Bengaluru

Redakcja/inf. pras. 16 sierpnia 2022

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Biznes i przemysł

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Redakcja/inf. pras. 13 sierpnia 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5