Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

EasyJet rozmawia z Włochami o zaangażowaniu w Alitalię


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-02-18 15:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

EasyJet rozmawia z Włochami o zaangażowaniu w Alitalię
fot. Maarten Visser CC BY-SA 2.0
Brytyjski niskokosztowy przewoźnik easyJet potwierdził prowadzenie rozmów z amerykańskimi liniami Delta Air Lines i włoską spółką kolejową Ferrovie dello Stato na temat możliwości wspólnej inwestycji w Alitalię. 
EasyJet potwierdził, że po złożeniu niewiążącego zainteresowania restrukturyzowaną Alitalią w październiku 2018 roku, prowadzi rozmowy z Ferrovie dello Stato Italiane i Delta Air Lines nt. możliwości utworzenia konsorcjum. Dla firmy rodem z Wysp istotne jest pozyskanie spółki zarejestrowanej w Europie. To pozwoli lepiej poradzić sobie ze skutkami tzw. twardego brexitu i wyjścia Wielkiej Brytanii z umów zgodnie z którymi na Europą i Zjednoczonym Królestwem panuje zasada "otwartego nieba". Posiadanie podmiotu działającego na terenie UE pozwoli swobodnie operować na terenie zjednoczonej Europy. Z kolei easyJet zarejestrowany na Wyspach będzie mieć nieograniczony dostęp do tego największego rynku pasażerskiego na Starym Kontynencie. 

Jak informuje włoska spółka kolejowa, zarząd Ferrovie dello Stato, po potwierdzeniu zainteresowania współpracą przez easyJet i Delta Air Lines z firmą państwową postanowił rozpocząć negocjacje z dwoma liniami lotniczymi. Pierwsze wzmianki o zainteresowaniu przejęciem przez włoską spółkę kolejową linii lotniczych pojawiły się już w sierpniu zeszłego roku. EasyJet jest wymieniany w gronie nabywców udziałów w Alitalii już od 2017 roku.

Alitalia poszukuje partnera od czasu złożenia wniosku o upadłość w maju 2017 roku. Poza wyrażeniem zainteresowania przez easyJet, włoski narodowy przewoźnik otrzymał dwie wiążące oferty. Włoski rząd chce, aby przynajmniej część flagowego przewoźnika pozostała własnością Włochów. W maju 2017 roku linie lotnicze zostały objęte tymczasowym nadzorem w związku z niepowodzeniem planu naprawczego obejmującego cięcia płac i redukcję etatów. W styczniu następnego roku włoskie państwo zarejestrowało pożyczkę pomostową w wysokości 900 milionów euro dla przewoźnika. Choć obecnie wyniki firmy są coraz lepsze, to nadal pod koniec zeszłego roku codziennie włoski przewoźnik przynosił około 1,5 mln euro strat.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Trzech dużych graczy zainteresowanych kupnem Alitalii

Pasażer i linie lotnicze

Trzech dużych graczy zainteresowanych kupnem Alitalii

Justyna Urbaniak 26 listopada 2018

A321neo powędrują od jednego bankruta do drugiego

Biznes i przemysł

A321neo powędrują od jednego bankruta do drugiego

Aleksander Domański 22 listopada 2018

EasyJet ponownie zainteresowany pozyskiwaniem części Alitalii

Pasażer i linie lotnicze

EasyJet ponownie zainteresowany pozyskiwaniem części Alitalii

Justyna Urbaniak 06 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5