Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Dziewięć krajów objętych zakazem lotów do końca roku


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-12-08 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dziewięć krajów objętych zakazem lotów do końca roku
fot. Jacek Bonczek
Do 31 grudnia bieżącego roku będzie przedłużony zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Rozporządzenie Rady Ministrów obejmie dziewięć państw. Z zakazu wyłączone są m.in. państwa UE, strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w USA.
Rada Ministrów przyjęła w poniedziałek 7 grudnia 2020 r., w trybie obiegowym, projekt rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które pojawiło się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów na stronie BIP RM. Obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 20 listopada w sprawie zakazów w ruchu lotniczym traci moc z końcem 8 grudnia.

Zgodnie z przyjętym przez rząd w trybie obiegowym rozporządzeniem, od środy do końca roku zostanie wprowadzony zakaz lądowania na polskich lotniskach i lądowiskach wpisanych do odpowiednich ewidencji, samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 440. Oparte jest to o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Z zakazu tego wyłączone są państwa członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen oraz – w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork.

Zakaz lotów międzynarodowych nie będzie stosowany do samolotów wykonujących rejsy międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r.; wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2. Rozporządzenie ma obowiązywać do końca dnia 31 grudnia 2020 roku.

Do wtorku obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw. Na liście znalazły się Armenia, Bośnia i Hercegowinę, Czarnogórę, Gruzję, Jordania, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia i Stany Zjednoczone Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork. Z zakazu tego wyłączone są państwa członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen oraz – w odniesieniu do USA – stany Illinois i Nowy Jork.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe rozporządzenie o zakazie lotów. Na liście nie ma państw UE

Prawo i polityka

Nowe rozporządzenie o zakazie lotów. Na liście nie ma państw UE

Emilia Derewienko 24 listopada 2020

Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów

Prawo i polityka

Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów

Emilia Derewienko 20 listopada 2020

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście

Prawo i polityka

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście

Rafał Dybiński 10 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5