Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Delta Air Lines planuje rejsy z USA do Szanghaju przez Seul


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-27 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Simple Flying

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Delta Air Lines planuje rejsy z USA do Szanghaju przez Seul
fot. Delta Air Lines
Delta Air Lines planuje wznowić usługi w Chinach w przyszłym miesiącu. Przewoźnik z Atlanty zamierza latać z Detroit i Seattle do Szanghaju z międzylądowaniem w porcie Seul-Inczon.
Jedna z trzech największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych reaguje błyskawicznie na poprawiający się popyt w Azji, planując rejsy do największego ośrodka Chin. Surowe restrykcje względem cudzoziemców w Państwie Środka zmusiły sterników przewoźnika z Atlanty do wyznaczenia postojów w stolicy Korei Południowej, gdzie loty przejmie nowa załoga, której zadaniem będzie obsługa odcinka do i z Chin nad Morzem Żółtym.

Praktyka międzylądowania w innym atrakcyjnym miejscu jest powszechnie stosowana wśród linii lotniczych na całym świecie. Rejsy Singapore Airlines do Kapsztadu mają na przykład zaplanowany również postój w Johannesburgu. Różnica jest jednak taka, że Delta Air Lines nie będą miały, przynajmniej na razie, zezwolenia na obsługę podróżnych między Szanghajem a Seulem. W przypadku Singapore Airlines dozwolone jest natomiast zabieranie na pokład maszyny pasażerów zainteresowanych jedynie odcinkiem na terenie Republiki Południowej Afryki.

Niemniej port Seul-Inczon jest głównym węzłem Korean Air, bardzo bliskiego partnera Delta Air Lines. Obie linie lotnicze należą do sojuszu SkyTeam, którego z kolei ważnym ośrodkiem jest Szanghaj. Przewoźnik z Atlanty dzięki temu będzie także mógł swoim klientom oferować połączenia przez Szanghaj lub Seul do innych miejsc w Azji Wschodniej.

Delta Air Lines czeka jeszcze na potwierdzenie zgody chińskiego rządu na wykonywanie rejsów. Departament Transportu Stanów Zjednoczonych wyraził wcześniej zaniepokojenie blokowaniem amerykańskim liniom lotniczym świadczenia usług w Państwie Środka. Przewoźnik z Atlanty nie wyruszy więc w stronę Azji, gdzie planuje również loty do portu Pekin-Daxing, dopóki ten spór nie zostanie rozwiązany.

Delta Air Lines uzyskała 5,4 mld dolarów pomocy rządowej. Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie list płac linii lotniczych. Ponadto rząd będzie mógł uzyskać jeden procent udziałów przewoźnika. 1,6 mld dolarów z tego dofinansowania ma postać dziesięcioletniej niskooprocentowanej pożyczki. Przewoźnik ze stanu Georgia dzięki konsolidacji obiektów na lotniskach i wstrzymaniu wydatków oraz obniżce wynagrodzeń kadry kierowniczej wygospodarowała już w marcu trzy mld dolarów. Państwowa pomoc uchroni przynajmniej do września ponad 85 tys. pracowników przed zwolnieniem.

Delta Air Lines zanotowały w minionym miesiącu spadek ruchu pasażerskiego aż o 95 proc. Przewoźnik uziemił 650 maszyn i musiał zredukować rozkład lotów o 80 proc., przestawiając swoją aktywność na rejsy towarowe oraz repatriacyjne. Flota 913 samolotów linii lotniczej obsługiwała przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 trasy do 325 destynacji.Delta Air Lines planuje wznowić usługi w Chinach w przyszłym miesiącu. Przewoźnik z Atlanty zamierza latać do Szanghaju z międzylądowaniem w porcie Seul-Inczon.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
USA: 15 przewoźników zawiesza usługi na 75 lotniskach

Pasażer i linie lotnicze

USA: 15 przewoźników zawiesza usługi na 75 lotniskach

Emilia Derewienko 26 maja 2020

USA: Miliardy dolarów pomocy publicznej dla linii lotniczych

Prawo i polityka

USA: Miliardy dolarów pomocy publicznej dla linii lotniczych

Tomasz Śniedziewski 26 maja 2020

Delta Air Lines poleci z Atlanty do Kapsztadu

Pasażer i linie lotnicze

Delta Air Lines poleci z Atlanty do Kapsztadu

Rafał Dybiński 23 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5