Partnerzy serwisu:
PRAWO I POLITYKA

CPK: Wild pełniącym obowiązki prezesa. Malepszak zostaje w spółce


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-11-28 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAP/ Wikipedia

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK: Wild pełniącym obowiązki prezesa. Malepszak zostaje w spółce
fot. materiały prasowe
CPK poinformował o zmianach w spółce. Rada nadzorcza oddelegowała Mikołaja Wilda do pełnienia obowiązków prezesa. Piotr Malepszak pozostaje w zarządzie spółki. Jeszcze dzisiaj zostanie ogłoszony konkurs na nowego prezesa CPK.
Były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformował Polską Agencję Prasową o tym, że rada nadzorcza spółki celowej powołanej do realizacji CPK powołała go na stanowisko p.o. prezesa spółki.

„Najlepszy kandydat”

Spółka Centralny Port Komunikacyjny powstała w 2018 r., by przygotować i zrealizować budowę nowego lotniska centralnego Polski i inwestycji towarzyszących, w tym nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej. Jej pierwszym prezesem był dr Jacek Bartosiak. Po jego rezygnacji pełniącym funkcję prezesa został Piotr Malepszak. Ten ostatni zostaje w zarządzie spółki Skarbu Państwa. Oprócz niego są tam także: odpowiadający za komponent lotniczy Dariusz Sawicki, Michał Wrona odpowiedzialny za finanse oraz Sylwia Matusiak – czasowo delegowana z rady nadzorczej.

Kandydaturę Wilda chwali Marcin Horała, który został dziś nowym pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Polityk Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że nie wyobraża sobie lepszego kandydata na stanowisko prezesa spółki celowej niż właśnie Wild.

Niedawno w mediach Wild mówił, że projekt CPK rozwinął się już na tyle, że funkcji sponsora projektu i kierownika merytorycznego nie może dłużej pełnić jedna i ta sama osoba. – Do roli „sponsora” projektu potrzebujemy pełnokrwistego polityka – stwierdził. – Doszliśmy w tym projekcie do przełomowego momentu. Z jednej strony określiliśmy kluczowe parametry Portu Solidarność, wytyczyliśmy przebieg linii kolejowych prowadzących do CPK, przygotowaliśmy projekt rządowego planu wieloletniego, który zapewni inwestycji stabilne finansowanie. Zbudowaliśmy międzynarodowe i branżowe poparcie, prowadzimy dialog z mieszkańcami. Ale od tego, co będzie się działo w ciągu najbliższego roku – dwóch lat, zależy powodzenie całej inwestycji – wskazywał Wild.

O Mikołaju Wildzie

43-letni Mikołaj Wild jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Niemieckiego przy Uniwersytecie Warszawskim, Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim, University of Florida oraz stypendystą programu Magister Iuris Comparitivi na Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn. W latach 2015–2017 był wiceministrem Skarbu Państwa, a od 1 kwietnia 2017 r. do 8 maja 2017 r. głównym doradcą Prezesa Rady Ministrów.  

Od 9 maja 2017 r. do 1 lutego 2018 r. piastował stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 1 lutego 2018 r. zaś sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Jest też autorem kilkunastu prac, publikacji i opracowań naukowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Horała: Pierwszy lot z CPK w 2027. Ograniczona rozbudowa Okęcia

Prawo i polityka

Horała: Pierwszy lot z CPK w 2027. Ograniczona rozbudowa Okęcia

Aleksander Domański 28 listopada 2019

Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wild zostanie prezesem spółki?

Prawo i polityka

Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wild zostanie prezesem spółki?

Łukasz Malinowski 25 listopada 2019

 

Robert Lewandowski w filmie pokładowym Qatar Airways! (Wideo)

Pasażer i linie lotnicze

Robert Lewandowski w filmie pokładowym Qatar Airways! (Wideo)

30 listopada 2019

Boeing rozbudowuje fabrykę kompozytów w Chinach

Biznes i przemysł

Boeing rozbudowuje fabrykę kompozytów w Chinach

29 listopada 2019

Iskrzy na linii UFO – Lufthansa

Pasażer i linie lotnicze

Iskrzy na linii UFO – Lufthansa

29 listopada 2019

SAS odebrał pierwszego airbusa A350-900

Pasażer i linie lotnicze

SAS odebrał pierwszego airbusa A350-900

29 listopada 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5