Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK ogłasza przetarg na wybór konsultanta ds. weryfikacji dokumentacji projektowej


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-09-02 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Centralny Port Komunikacyjny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK ogłasza przetarg na wybór konsultanta ds. weryfikacji dokumentacji projektowej
fot. CPK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny uruchomiła kolejne istotne postępowanie przetargowe. Jego przedmiotem są usługi związane z weryfikacją techniczną dokumentacji projektowej (DRF – Design Review Function) w celu zapewnienia jej jak najwyższej jakości.
Celem prac DRF jest dbałość o poprawność techniczną i kompletność dokumentacji projektowej pozyskanej od Generalnego Projektanta Architektury (MA – Master Architekt), Projektanta Integracji Systemów Lotniskowych (ASID – Airport System Infrastructure Designer), Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej (MCE – Master Civil Engineer) oraz Projektanta Obiektów Wspierających Lotnisko (SIE – Support Infrastructure Engineer).

– CPK to obecnie jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w Europie Centralnej i Wschodniej, a jednocześnie jeden z priorytetów inwestycyjnych UE na najbliższe lata. Liczymy więc na udział w postępowaniu najbardziej doświadczonych i kompetentnych wykonawców z całego świata. Jedynie podmioty o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu, specjalizujące się w projektowaniu i weryfikacji technicznej dokumentacji projektowej w branży lotniskowej, mogą spełnić wysokie wymagania jakościowe projektu – powiedział Michał Ćwik, dyrektor Biura Projektowania i Inżynierii Podprogramu Lotniskowego w spółce CPK.

Współpraca z podmiotem, wykwalifikowanym w monitorowaniu procesu przygotowania dokumentacji projektowej i jej poprawnej weryfikacji, umożliwi efektywne współdziałanie wszystkich projektantów CPK i innych kontrahentów. Pozwoli wykryć potencjalne błędy projektowe lub kolizje międzybranżowe na wczesnym etapie. Efektem ma być prawidłowa i efektywna realizacja planowanych robót budowalnych zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Spółka liczy na udział zarówno polskich, jak i zagranicznych firm inżynieryjnych. Dokumentacja postępowania dostępna jest na platformie SmartPZP.

Dotychczas w ramach komponentu lotniskowego spółka ogłosiła cztery kluczowe przetargi na prace projektowe i usługi związane z projektowaniem: na Master Architekta, Projektanta Integracji Systemów Lotniskowych, Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej oraz Projektanta Obiektów Wspierających Lotnisko.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kto projektuje największe lotnisko i sieć kolejową w Polsce?

Infrastruktura i lotniska

Kto projektuje największe lotnisko i sieć kolejową w Polsce?

inf. pras. CPK 25 sierpnia 2022

Prezydent podpisał ustawę o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK

Prawo i polityka

Prezydent podpisał ustawę o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK

Redakcja/inf. pras. 19 sierpnia 2022

CPK: Tunel w Łodzi z wnioskiem o decyzję lokalizacyjną

Biznes i przemysł

CPK: Tunel w Łodzi z wnioskiem o decyzję lokalizacyjną

Redakcja/inf. pras. 12 sierpnia 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5