Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Condor przejęty przez Attestor. Z LOT się nie udało


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2021-05-21 07:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Condor

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Condor przejęty przez Attestor. Z LOT się nie udało
fot. Condor
Niemieckie linie lotnicze Condor mają nowego inwestora. To zajmująca się zarządzaniem aktywami i restrukturyzacjami spółka Attestor. W styczniu 2020 roku PLL LOT ogłosiły zamiar przejęcie Condora, ale ostatecznie zostały one pokrzyżowane przez pandemię.
Attestor przejmie 51% udziałów w Condorze i zapewni 200 mln euro na jego funkcjonowanie. Inwestor zobowiązał się także do wydania kolejnych 250 mln euro na modernizację floty samolotów długodystansowych, co ma zapewnić długoterminowy rozwój po wyjściu z pandemii. Spośród ponad 4 tys. pracowników Condora i jego podmiotów zależnych żaden nie zostanie zwolniony.

– Jesteśmy dumni, że udało nam się przekonać Attestor, o tym że Condor jako tradycyjna firma z 65-letnią historią zapewniania wysokiej jakości usługi turystyczne i doskonałą obsługę. To partnerstwo umożliwi nam, wraz z innymi naszymi partnerami branżowymi, rozwinięcie naszej wizji zrównoważonych podróży lotniczych, wprowadzenie innowacyjnych produktów i przyspieszenie cyfrowej transformacji. Nasi pracownicy udowodnili, że są gotowi pójść o krok dalej – nie tylko dla firmy Condor, ale także dla naszych klientów i partnerów – powiedział Ralf Teckentrup, prezes zarządu Condora.

Jan-Christoph Peters, założyciel i właściciel Attestora, podkreśla, że Condor to silna marka ze sprawdzonym modelem biznesowym i działająca na interesujących rynku. Peters widzi dużą szansę na dalszy rozwój przewoźnika, ale zapowiada też konieczność restrukturyzacji, cięcia kosztów.

Pozostałe 49% udziałów w Condorze pozostanie w rękach SG Luftfahrtgesellschaft, czyli podmiotu kontrolowanego przez państwo oraz regionalne władze Hesji. Attestor będzie mógł przejęć całość udziałów w późniejszym terminie.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż.

W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą, właściciela Polskich Linii Lotniczych LOT. 13 kwietnia Polska Grupa Lotnicza złożyła oświadczenie o rezygnacji z zakupu niemieckiej spółki. Był to okres nasilenia się pandemii koronawirusa i niemal całkowitego zatrzymania ruchu lotniczego na świecie. Eksperci podkreślali, że w takich warunkach każda transakcja w segmencie lotniczym jest bardzo ryzykowna, a spółki takie jak LOT powinny skupić się na walce o przetrwanie, a nie przejmowaniu wymagających restrukturyzacji podmiotów. Szerzej o tych tematach pisaliśmy w specjalnym wątku poświęconym przyszłości linii Condor.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Condor poleci od maja do dwóch miast  na Bliskim Wschodzie

Pasażer i linie lotnicze

Condor poleci od maja do dwóch miast na Bliskim Wschodzie

Rafał Dybiński 02 marca 2021

Lufthansa odpiera zarzuty. „Condor musi stawić czoła konkurencji"

Prawo i polityka

Lufthansa odpiera zarzuty. „Condor musi stawić czoła konkurencji"

Rafał Dybiński 25 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5