Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Comlux dostarczył pierwszego biznesowego ACJ TwoTwenty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
14-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

Comlux dostarczył do FIVE Hotels and Resorts pierwszy na świecie samolot ACJ TwoTwenty. ACJ220 posiada zupełnie nową kabiną certyfikowaną przez Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA). Kabina VIP została zbudowana w 14 miesięcy uzyskując pełny certyfikat EASA. Samolot obsługiwany przez Comlux Aviation Malta jest obecnie zbazowany i dostępny do wynajmu w Dubaju.

Samolot A220 o rejestracji 9H-FIVE i numerze seryjnym (MSN50062), to pierwsza na świecie wersja biznesowa A220-100, która weszła do służby. Samolot został dostarczony do Comlux Aviation Malta na początku 2022 r., ale następnie przeszedł gruntowne wykończenie i wyposażenie kabiny w Indianapolis International. Następnie pod koniec kwietnia br. został przebazowany do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na razie Comlux i grupa hoteli FIVE nie ujawniają zdjęć wnętrza, mają to zrobić w późniejszym terminie.

- Dzień dostawy, to bardzo wyjątkowy dzień dla nas. Przede wszystkim chcę podziękować naszemu klientowi, firmie FIVE, za zaufanie. Pragnę również podziękować zespołom Comlux i Airbusa, które tak pilnie pracowały, aby powołać do życia tę wspaniałą przestrzeń. To pierwsza z wielu niesamowitych kabin ACJ TwoTwenty, które opracowaliśmy - powiedział Richard Garona, szef rady nadzorczej i prezes Comlux Aviation.

Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą ACJ220

Grupa hoteli FIVE, mających siedzibę w Dubaju, została ujawniona w 2022 r. jako launch customer (pierwszy odbiorca) airbusa A220 w wersji biznesowej. A220, przekształcony w prywatny odrzutowiec, będzie służył do przewożenia wymagających gości pomiędzy hotelami, które tworzą rozrastające się portfolio właściciela, a także do miejsc, które wskażą klienci. Samolot jest skonfigurowany dla maksymalnie 16 pasażerów. Na razie grupa hoteli i Comlux

Nowy w rodzinie ACJ. Comlux pierwszym klientem

Kabina ACJ TwoTwenty oferuje dwa razy lepszą łączność niż jej konkurenci, system Wi-Fi w całej kabinie i najnowsze innowacje, takie jak elektrochromatyczne okna i oświetlenie LED. Nowy ACJ A220 ma zwiększony zasięg umożliwiający loty do 10500 km (5650 mil morskich) co przekłada się to na ponad 12 godzin lotu, bezpośrednio łącząc pary miast, takie jak Londyn i Los Angeles, Moskwę i Dżakartę, Tokio i Dubaj czy Pekin i Melbourne.

Comlux, z zatwierdzonym przez ACJ centrum wykończeniowym w Indianapolis i sprawdzonym doświadczeniem w wyposażaniu i unowocześnianiu wnętrz VIP, został wybrany jako wyłączny partner przy wyposażaniu pierwszych 15 kabin w ramach najnowszego wariantu ACJ. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie firmy Comlux w operowaniu odrzutowcami biznesowymi oraz wyposażaniu kabin, jej kompetentny zespół wykończeniowy współpracuje z szefem kreatywnego projektowania ACJ, Sylvainem Mariatem, który jest znany z tego, że stworzył najbardziej innowacyjne doświadczenia lotnicze.

Wygodny samolot biznesowy

ACJ TwoTwenty, oferujący niezrównaną przestrzeń osobistą z 73m² (785 stóp ²) powierzchni podłogi, podzielonej na sześć szerokich stref VIP, oferuje wybrane aranżacje wnętrz i ręcznie wykonane meble. Kabina pozwoli nawet 18 pasażerom pracować, spożywać posiłki i relaksować się według własnego uznania dzięki jej wszechstronności i opcjom dostosowanym do ich potrzeb i gustu. Airbus Corporate Jets wykorzystuje całą swoją wiedzę w zakresie projektowania kabin w tym nowym samolocie, wspartą doświadczeniem dostarczenia już około 90 gotowych rozwiązań kabinowych w ciągu kilku dziesięcioleci dla najbardziej wymagających klientów na całym świecie.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Wisk: Powietrzne taksówki sterowane myszką i klawiaturą

Pasażer i linie lotnicze

Wisk: Powietrzne taksówki sterowane myszką i klawiaturą

Mateusz Kieruzal 02 czerwca 2023

Boeing zwiększy produkcję Dreamlinerów

Biznes i przemysł

Boeing zwiększy produkcję Dreamlinerów

Mateusz Kieruzal 01 czerwca 2023

Flynas wyślą A321XLR na trasy do Finlandii, Irlandii i Szkocji

Biznes i przemysł

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Wisk: Powietrzne taksówki sterowane myszką i klawiaturą

Pasażer i linie lotnicze

Wisk: Powietrzne taksówki sterowane myszką i klawiaturą

Mateusz Kieruzal 02 czerwca 2023

Boeing zwiększy produkcję Dreamlinerów

Biznes i przemysł

Boeing zwiększy produkcję Dreamlinerów

Mateusz Kieruzal 01 czerwca 2023

Flynas wyślą A321XLR na trasy do Finlandii, Irlandii i Szkocji

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5