Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

CEVA Logistics uruchamia globalną platformę logistyczną CargoWise


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-27 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CEVA Logistics uruchamia globalną platformę logistyczną CargoWise
fot. CEVA
CEVA Logistics, globalny operator logistyczny będący częścią CMA CGM, uruchamia nową, zintegrowaną platformę logistyczną CargoWise. To inwestycja o strategicznym znaczeniu dla firmy, która pozwoli na uproszczenie oraz ustandaryzowanie globalnych procesów operacyjnych 3PL. 
Wdrożona w ciągu najbliższych pięciu lat platforma CargoWise zastąpi dotychczasowe systemy i zapewni jeszcze większą efektywność biznesu.

Wzrost efektywności operacyjnej

Wdrożenie CargoWise ma zapewnić zespołom CEVA Logistics na całym świecie możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym na jednej platformie wszystkich operacji spedycyjnych i celnych. Dedykowana platforma, wspierając cyfrową transformację CEVA, umożliwi pracownikom dostęp do tych samych informacji w ramach jednej bazy danych obejmującej wszystkie funkcjonalności, oddziały, kraje i wersje językowe. Do końca 2022 roku, 50 proc. wszystkich oddziałów CEVA Logistics będzie przeprowadzać operacje już tylko za pośrednictwem CargoWise. Cały proces wdrożenia ma być zakończony do 2025 roku.

Cyfrowa transformacja

Uruchomienie platformy CargoWise jest kluczowym elementem programu CEVA Logistics - IMPACT 2020, ukierunkowanego zarówno na rozwój biznesu jak i poprawę efektywności operacyjnej. Wśród innych inwestycji zrealizowanych w ramach tego programu wymienić można zakup większościowego pakietu akcji AMI Manica w Afryce czy wdrożenie platformy dla klientów MyCEVA.

- Uruchomiając CargoWise, CEVA Logistics będzie nadal zwiększać swoją produktywność i efektywność, jednocześnie umacniając pozycję lidera w obszarze usług multimodalnych oraz logistyki kontraktowej. Dzięki naszemu doświadczeniu w sektorze transportowym i logistycznym, dokonaliśmy właściwego wyboru CargoWise jako nowej platformy cyfrowej. W ostatnim czasie CEVA Logistics zainwestowała w rozwój jakości usług dla klientów, teraz to wdrożenie pozwoli nam także usprawnić pracę naszych specjalistów - wyznał Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

- Jest nam niezmiernie miło powitać CEVA Logistics w naszej globalnej rodzinie wdrożeniowej. To fantastyczna decyzja dla biznesu firmy i jej tysięcy specjalistów od logistyki. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy świat logistyki doświadczył wielu istotnych zmian związanych z cyfryzacją i automatyzacją procesów, które będą miały kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w przyszłości. CargoWise wzmocni i pozwoli CEVA Logistics nie tylko na znaczący wzrost efektywności operacji logistycznych w całym łańcuchu dostaw, ale także wzmocni jej globalną pozycję i siłę - dodał Richard White, założyciel i dyrektor generalny firmy WiseTech Global.

CargoWise, flagowa platforma logistyczna WiseTech licencjonowana w 160 krajach, umożliwia dostawcom usług logistycznych wdrażanie złożonych i kompleksowych operacji w obszarach takich jak spedycja, odprawa celna, magazynowanie, śledzenie przesyłek, transport lądowy, e-commerce oraz zgodności z międzynarodowymi regulacjami. Umożliwia zarządzanie operacjami logistycznym w oparciu o jedną bazę danych, obejmującą wielu użytkowników oraz różne funkcjonalności, kraje, wersje językowe i waluty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
B747 z potężną dostawą sprzętu medycznego wylądował w Katowicach

Infrastruktura i lotniska

B747 z potężną dostawą sprzętu medycznego wylądował w Katowicach

Rafał Dybiński 25 września 2020

EASA: Boeing 737 MAX może wrócić na niebo pod koniec roku

Biznes i przemysł

EASA: Boeing 737 MAX może wrócić na niebo pod koniec roku

Rafał Dybiński 25 września 2020

CEVA Logistics uruchamia oddziały w Ekwadorze i Urugwaju

Biznes i przemysł

CEVA Logistics uruchamia oddziały w Ekwadorze i Urugwaju

Rafał Dybiński 16 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5