Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-19 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie
fot. CEVA
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, umacnia pozycję w Azji Środkowej. W ostatnim czasie firma otworzyła swój pierwszy, własny oddział w Kazachstanie, który ma odpowiadać za obsługę klientów w całym regionie. Nowe biuro będzie też współpracować z klientami w Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie oraz Kirgistanie.
Pełen zakres usług multimodalnych

Siedziba główna nowego oddziału CEVA Logistics mieści się w kazachskim mieście Ałmaty, największej metropolii tego kraju. Klientom zapewnia pełen zakres usług multimodalnych, w tym rozwiązania lotnicze, morskie i drogowe. Kazachstan jest ważnym węzłem komunikacyjnym pomiędzy Wschodem i Zachodem (Chiny i Europa). Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze kolejowej może też wspierać optymalizację różnych wariantów tras alternatywnych, jak pociągi blokowe z Chin do Europy czy dostawy koleją transkaspijską z Chin do Turcji. Biuro CEVA Logistics będzie też działać na lotnisku Ałmaty, które jest bramą do wielu innych rynków Azji Środkowej.

Szeroki zakres obsługi różnych grup towarów

Gospodarka Kazachstanu opiera się głównie na eksporcie. Zespół CEVA Logistics zapewni więc obsługę klientom z różnego rodzaju branż, działających w oparciu o wykorzystanie m.in. paliw mineralnych, żelaza, stali, miedzi, nasion oleistych i mrożonego mięsa. - Azja Środkowa jest strategicznym i wciąż rosnącym rynkiem, głównie ze względu na rolę, jaką pełni w połączeniach transportowych między Wschodem a Zachodem. Kazachstan jest w samym centrum rozwoju i cieszymy się, że to właśnie tu uruchamiamy własne oddziały CEVA Logistics, zapewniając klientom o bardzo zróżnicowanych wymaganiach lokalną obsługę. Na tym jednak nie kończą się nasze ambicje związane z tym regionem, już teraz planujemy w ciągu najbliższych miesięcy otwarcie kolejnych oddziałów - zapowiada Bruno Planatz, dyrektor regionalny CEVA Logistics IMEA.

Wzmocnienie oferty CEVA Logistics w Polsce

Ekspansja CEVA Logistics w Azji Środkowej, uruchomienie pierwszej placówki w Kazachstanie i plany otwierania kolejnych to bardzo ważna informacja także dla polskiego oddziału i jego klientów. To właśnie przez Kazachstan przebiega trasa drogowych przewozów drobnicowych w relacji Chiny – Polska, które zostały uruchomione w ubiegłym roku. Dzięki wsparciu, know-how i dużemu doświadczeniu lokalnych zespołów polski oddział CEVA Logistics będzie mógł wzmocnić ofertę usług, zwłaszcza w obszarze spedycji drogowej i kolejowej, które już teraz rozwijają się bardzo dynamicznie na tym kierunku.

CEVA na rynkach azjatyckich

Uruchomienie pierwszej, własnej placówki w Kazachstanie jest kolejnym etapem umacniania pozycji CEVA na rynkach azjatyckich. W ramach realizacji strategii rozwoju regionalnego, w ubiegłym roku operator poinformował o otwarciu dwóch nowych oddziałów w Azji Południowo-Wschodniej – pierwszej własnej placówki w Kambodży (Phnom Penh) oraz drugiego biura w Wietnamie (magazyn w Ho Chi Minh City), w tym roku CEVA uruchomiła kolejne dwa oddziały w Bangladeszu (Dhaka i Chittagong). Obecnie w tym regionie operator posiada pięć własnych oddziałów, oprócz wyżej wspomnianych także w Myanmarze i Laosie.
W leżących tuż obok Chinach CEVA posiada oddziały w 200 miastach i jest największym operatorem logistycznym dla branży automotive.

CEVA Logistics oferuje klientom pełen zakres globalnych usług w zakresie transportu multimodalnego, lądowego i morskiego oraz logistyki kontraktowej. Wśród wprowadzonych w ostatnim czasie usług skierowanych do klientów z tego regionu świata wymienić można Truck-Rail-Truck (TRT), innowacyjne rozwiązanie w transporcie multimodalnym, które pozwala na utrzymanie ciągłości azjatyckich łańcuchów dostaw podczas pandemii COVID- 19. TRT wspomaga wymianę handlową między firmami z Azji Południowo-Wschodniej a Chinami. CEVA obsługuje także kolejowe przewozy towarowe pomiędzy Azją a Europą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty

Biznes i przemysł

CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty

Rafał Dybiński 13 października 2020

CEVA Logistics uruchamia globalną platformę logistyczną CargoWise

Biznes i przemysł

CEVA Logistics uruchamia globalną platformę logistyczną CargoWise

Rafał Dybiński 27 września 2020

CEVA Logistics uruchamia oddziały w Ekwadorze i Urugwaju

Biznes i przemysł

CEVA Logistics uruchamia oddziały w Ekwadorze i Urugwaju

Rafał Dybiński 16 września 2020

 

El Al wznawia sześć tras z Tel Awiwu, w tym dwie do USA

Pasażer i linie lotnicze

El Al wznawia sześć tras z Tel Awiwu, w tym dwie do USA

20 października 2020

Warszawa: Pandemia a hałas. Co dalej z OOU Chopina?

Infrastruktura i lotniska

Warszawa: Pandemia a hałas. Co dalej z OOU Chopina?

20 października 2020

Finnair likwiduje prawie 700 miejsc pracy

Pasażer i linie lotnicze

Finnair likwiduje prawie 700 miejsc pracy

20 października 2020

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

Infrastruktura i lotniska

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

20 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5