Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

CEVA Logistics operatorem centrum dystrybucji książek w Europie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-11-22 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CEVA Logistics operatorem centrum dystrybucji książek w Europie
fot. CEVA
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, umacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej w Europie. CEVA Logistics Italia i Emmelibri, dystrybutor książek i innych wydawnictw, przedłużyli umowę na dostawę usług logistycznych o kolejne 12 lat. Firmy powołały też spółkę joint venture C&M Book Logistics, której celem będzie wdrożenie innowacji w centrum dystrybucji książek – City of Books. Dwuletni program inwestycyjny warty 40 mln euro zmieni ten obiekt w jeden z najnowocześniejszych i zautomatyzowanych magazynów tego typu w Europie.
Współpraca między CEVA Logistics a Emmelibri (Grupa Messaggerie) rozpoczęła się w latach 90., a od 2013 roku CEVA zarządza centrum dystrybucji City of Books w Stradella w Pavii, gdzie są magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri.

W czerwcu tego roku firmy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia spółki joint venture i przedłużenia dotychczasowej współpracy, co zrealizowały właśnie teraz. Obecnie Emmelibri jest najważniejszym, niezależnym dystrybutorem książek i innych wydawnictw we Włoszech, obecnym na rynku od ponad 100 lat. CEVA i Emmelibri – liderzy w swoich segmentach usług, rozpoczynają teraz realizację ambitnego i długoterminowego projektu, w efekcie którego powstanie jeden z najnowocześniejszych oraz najbardziej innowacyjnych magazynów logistycznych w Europie.

Innowacje i nowe możliwości

Za wdrożenie nowego projektu ma odpowiadać utworzona właśnie firma C&M Book Logistics, której równorzędnymi partnerami są CEVA Logistics Italia (należąca do Grupy CMA CGM, światowego lidera w logistyce i spedycji) oraz Emmelibri (firma w 100 proc. kontrolowana przez Messaggerie Italiane). Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym nowej spółki będzie Christophe Boustouller, dyrektor generalny CEVA Logistics Italia, natomiast stanowisko wiceprezesa obejmie Renato Salvetti, dyrektor generalny Messaggerie Libri.

40 mln EUR na automatyzację

Spółka C&M Book Logistics będzie odpowiadać za zarządzanie centrum dystrybucji City of Books oraz będzie nadzorować realizację dwuletniego programu inwestycyjnego, który ma przekształcić ten magazyn na w pełni zautomatyzowany obiekt. Dzięki inwestycji wartej 40 mln euro, w magazynie o powierzchni 80 tys. mkw. zostanie wdrożony jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów automatyzacji.

Prace będą prowadzone przez blisko dwa lata, a uruchomienie operacyjne zaplanowano na początek 2023 roku. – Miło nam poinformować o utworzeniu w ramach partnerstwa z CEVA Logistics Italia firmy C&M Book Logistics, która ma zapoczątkować nowy etap w rozwoju krajowej dystrybucji książek we Włoszech – mówi Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor zarządzający Messaggerie Italiane i CEO Emmelibri. – Jednym z najważniejszych celów partnerstwa, nad którym pracowaliśmy z Roberto Miglio, dyrektorem zarządzającym Messaggerie Italiane, było wejście Grupy Messaggerie do strategicznego sektora, jakim jest logistyka i dążenie do innowacji w obszarze dystrybucji, co zawsze było sercem naszej działalności. Chcemy sprostać wyzwaniom przyszłości a jednocześnie inwestować w automatyzację niezbędną dla konkurencyjności. Jako długoletni partner o międzynarodowym zasięgu, CEVA Logistics jest dla nas najlepszym wyborem – podkreślił Ottieri.

– Jestem bardzo dumny i cieszę się z podpisania umowy z Emmelibri. To partnerstwo jest początkiem nowego etapu w rozwoju nie tylko dla nas, ale też całej logistyki dedykowanej branży wydawniczej – dynamicznej, konkurencyjnej i w coraz większym stopniu ukierunkowanej na innowacje. Dzięki partnerstwu, które wspiera Grupa CMA CGM, możemy połączyć specjalistyczną wiedzę i know-how z nowymi perspektywami rozwoju, dzięki czemu pracując już dziś będziemy mogli stawić czoła wyzwaniom w przyszłości –  uzupełnia Christophe Boustouller, CEO CEVA Logistics Italia. 

CEVA stawia na innowacje w usługach logistyki kontraktowej w Polsce Także w Polsce CEVA dynamicznie rozwija usługi logistyki kontraktowej, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii Obecnie operator zarządza centrami dystrybucji dla klientów z różnych branż, w tym automotive, oświetleniowej oraz e-commerce dla m.in. liderów branży telekomunikacyjnej i DIY. Operator zapewnia kompleksową obsługę nawet najbardziej skomplikowanych procesów logistycznych oferując dedykowane, dostosowane do specyfiki danej branży rozwiązania IT, zarządzanie kanałami B2B/B2C, usługi o wartości dodanej, zarządzanie dystrybucją i zwrotami oraz doradztwo logistyczne. CEVA Logistics stawia na innowacje doskonalące systemy teleinformatyczne, wykorzystuje też najnowsze technologie w zakresie automatyzacji procesów magazynowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CEVA Logistics i Teksid Iron Poland świętują kolejny kontrakt

Biznes i przemysł

CEVA Logistics i Teksid Iron Poland świętują kolejny kontrakt

Rafał Dybiński 10 listopada 2020

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Biznes i przemysł

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Rafał Dybiński 19 października 2020

CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty

Biznes i przemysł

CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty

Rafał Dybiński 13 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5