Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

BOŚ: Zwiększenie poziomu finansowania PLL LOT do kwoty 220 mln zł


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-08 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

BOŚ: Zwiększenie poziomu finansowania PLL LOT do kwoty 220 mln zł
fot. Kraków Aiport
Bank Ochrony Środowiska poinformował w oficjalnym komunikacie o podpisaniu z PLL LOT aneks do umowy kredytowej, zwiększający dostępny poziom finansowania do łącznej kwoty 220 mln zł. Zawarty aneks przewiduje skrócenie okresu finansowania do 31 grudnia bieżącego roku. 
Udzielony kredyt jest przeznaczony na finansowanie bieżących potrzeb, powstałych w związku z wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 i sytuacją finansową, w jakiej znalazły się PLL LOT w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak przedstawiono w komunikacie zabezpieczeniem wyżej wymienionego kredytu, oprócz standardowego pakietu zabezpieczeń stosowanego w banku, jest kaucja środków pieniężnych w złotych ustanowiona przez podmiot trzeci w trybie art. 102 prawa bankowego do wysokości 90 proc. kwoty kredytu. Oprocentowanie kredytu obrotowego oparte jest na stawce WIBOR, powiększonej o marżę banku. Warunki cenowe kredytu nie odbiegają od warunków rynkowych dla tego typu transakcji. Uruchomienie finansowania uwarunkowane jest spełnieniem przez kredytobiorcę warunków wykorzystania.

PLL LOT poinformowały wcześniej Rynek Lotniczy, że będą wykonywały bezpośrednie połączenia z Budapesztu do Wrocławia i Seulu, a rejsy do Warszawy będą obsługiwane z częstotliwością do dwóch operacji dziennie. Tym samym pasażerowie z Węgier będą mieli zapewnione dogodne przesiadki na ok. 60 połączeń narodowego przewoźnika, realizowanych zimą z Lotniska Chopina. – Sytuacja pandemiczna wymaga od nas dostosowania skali działalności i planów rozwoju do niższego niż zakładano popytu na podróże lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym. Dotyczy to zarówno siatki połączeń z Budapesztu, jak i z warszawskiego lotniska Chopina – podkreślił Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KE odrzuca pomysł ratowania polskich lotnisk. Rząd ma nowe rozwiązanie

Prawo i polityka

KE odrzuca pomysł ratowania polskich lotnisk. Rząd ma nowe rozwiązanie

Łukasz Malinowski 16 września 2020

LOT: Więcej lotów do Ostrawy i Chicago

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Więcej lotów do Ostrawy i Chicago

Aleksander Domański 17 grudnia 2019

Condor ze wsparciem w wysokości 380 mln euro

Biznes i przemysł

Condor ze wsparciem w wysokości 380 mln euro

Aleksander Domański 25 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5