Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus uruchamia nowy program szkoleniowy otwierający drogę przyszłym pilotom


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-07-31 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ Airbus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus uruchamia nowy program szkoleniowy otwierający drogę przyszłym pilotom
Airbus A 320fot. Airbus
W najnowszej „Globalnej prognozie dla rynku usług” („Global Services Forecast”) spółka Airbus szacuje, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat na całym świecie pojawi się zapotrzebowanie na 540 tys. nowych pilotów.
Potwierdza to przewidywanie największej na świecie firmy szkolącej pilotów od podstaw – CAE Oxford Aviation Academy, wedle którego do 2027 roku będzie potrzeba 225 tysięcy nowych specjalistów. Wynikające z tego rosnące zarobki w branży mają nie tylko przyciągnąć nowych adeptów sztuki latania, ale i utrzymać starych pracowników, których kuszą ofertami pracy właściciele samolotów prywatnych.

Europejsko-meksykańska współpraca

Airbus wraz z Escuela de Aviacion Mexico (EAM), szkołą pilotażu położoną w pobliżu meksykańskiego ośrodka szkoleniowego europejskiego koncernu, by przygotować się na najbliższe lata, uruchamia program podstawowych szkoleń kadry lotniczej pod nazwą „Airbus Pilot Cadet Training Programme”.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego w EAM, kadeci będą zdobywać od podstaw kwalifikacje pilotów maszyn Airbus A320 w Airbus Mexico Training Centre, realizując swój własny, innowacyjny i przystępny cenowo, jak twierdzi Airbus, program szkoleniowy oparty na wymogach Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Lotniczego (EASA). Kursanci będą zyskiwać licencję ATPL (Airline Transport Pilot Licence).

Program Airbus Pilot Cadet Training ma za zadanie przekazać uczestnikom umiejętności i sposób myślenia czyniące z nich pilotów gotowych do posadzenia za sterami. Gwarancją poziomu kursu jest jego odniesienie do standardów Airbus Flight Training. Airbus oferuje też kurs pośredni, wypełniający lukę w wyszkoleniu między licencją lokalną a licencją EASA. Pozwala on kursantom powiększyć grono potencjalnych przyszłych pracodawców.

Wystarczy pełnoletność, by rozpocząć starania

Starania mogą podejmować już absolwenci szkół średnich, którzy ukończyli 18 lat i pomyślnie przeszli internetowe oraz miejscowe testy kwalifikacyjne. Pierwsza grupa kursantów ma rozpocząć przygotowane przez spółkę Airbus szkolenia w styczniu 2019, aby ukończyć je w lipcu 2020 roku. Podobne, wspólne przedsięwzięcia będą uruchamiane w najbliższych latach na całym świecie.

Airbus prowadzi działalność szkoleniową od początku swojego istnienia, czyli już przez około pięćdziesiąt lat. Zawsze były to działania kompleksowe wykorzystujące typowe dla samolotów tej marki podobieństwa między kokpitami różnych modeli (cockpit commonality) i wyróżniające się ciągłym wprowadzaniem najnowszych rozwiązań technicznych i koncepcji dydaktycznych (np. nacisku na zajęcia praktyczne).

Dysponując globalną, rosnącą siecią ośrodków szkoleniowych, których liczba w ostatnich latach uległa potrojeniu, spółka Airbus zyskała możliwość oferowania swoim klientom kompleksowego pakietu szkoleniowego bliżej ich baz, a tym samym – zwiększania liczby kompetentnych kandydatów, których mogą oni realnie posadzić za sterami swoich samolotów.

Działająca w Mexico City i w Guadalajarze szkoła latania Escuela de Aviacion Mexico (EAM) powstała w 1943 roku i korzystając z baz w Acapulco, Cuernavacy i Atizapán, szkoli 200 pilotów rocznie. Jej klientami są głównie największe linie lotnicze Meksyku. EAM może pochwalić się największą flotą szkolną w kraju i najnowocześniejszymi symulatorami, w tym symulatorem A320, który będzie używany w programie szkoleń podstawowych spółki Airbus. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe korporacje taksówkowe na Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Nowe korporacje taksówkowe na Lotnisku Chopina

Emilia Derewienko 31 lipca 2018

Coraz bliżej połączenia kolejowego na praskie lotnisko. Jest wykonawca dokumentacji

Infrastruktura i lotniska

Coraz bliżej połączenia kolejowego na praskie lotnisko. Jest wykonawca dokumentacji

Justyna Urbaniak 31 lipca 2018

Jak chronić wrażliwe dane?

Prawo i polityka

Jak chronić wrażliwe dane?

Marta Mazurczak 07 lutego 2018

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5