Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus: Ograniczamy wpływ floty samolotów Beluga na środowisko


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-04-15 17:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus: Ograniczamy wpływ floty samolotów Beluga na środowisko
Fot. Airbus Media
Airbus: Ograniczamy wpływ floty samolotów Beluga na środowisko
Airbus: Ograniczamy wpływ floty samolotów Beluga na środowisko
Airbus wykonał kolejny krok w zmniejszaniu swojego przemysłowego śladu węglowego dzięki pierwszemu rejsowi samolotu Beluga wykorzystującego zrównoważone paliwo lotnicze (Sustainable Aviation Fuel - SAF) z fabryki w Broughton w Wielkiej Brytanii.
Linia produkcyjna Airbus UK w północnej Walii, która wykorzystuje flotę Beluga do transportu skrzydeł samolotów do Tuluzy, Hamburga i Bremy, staje się drugim europejskim miastem Airbusa korzystającym z biopaliwa (SAF), po tym, jak w zakładzie Airbusa w Hamburgu wprowadzono to paliwo pod koniec 2019 r.

- Ten pierwszy lot przewoźnika Beluga z Broughton, częściowo zasilany paliwem SAF, jest ważnym krokiem milowym w ambicjach Airbusa, aby dekarbonizować działalność przemysłową. W połączeniu z naszymi ciągłymi badaniami nad potencjałem 100 proc. biopaliwa w lotach komercyjnych, redukcja paliw kopalnych w naszych własnych operacjach podkreśla zaangażowanie Airbusa w zmniejszanie wpływu naszej produkcji na środowisko i przyczynianie się do bardziej zrównoważonej przyszłości dla sektora lotniczego ogólnie - powiedział Tony Derrien, kierownik projektu ds. zrównoważonych paliw lotniczych w firmie Airbus.

Zrównoważone paliwa lotnicze są obecnie certyfikowane przez organy regulacyjne w zakresie do 50 proc. wykorzystania w lotach komercyjnych. Flota samolotów Beluga operująca z Broughton będzie początkowo załadowana mieszanką 35 proc. paliwa niekopalnego, co ma zmniejszyć emisję CO2 o ponad 400 ton w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Paliwo SAF używane przez flotę supertransportowców jest wytwarzane ze zużytych zrównoważonych surowców takich jak olej kuchenny. Dostarczane jest do Airbusa w Broughton i Hamburgu przez firmę Air BP. Więcej na temat samolotów Beluga można przeczytać w naszym artykule "Airbus: BelugaXL dostarczona i wykonuje już rejsy cargo".

- Stopniowe wdrażanie zrównoważonych paliw lotniczych w zakładach Airbusa jest istotną częścią naszego planu dekarbonizacji. Jesteśmy dumni, że Broughton jest drugim zakładem Airbusa, który wprowadził SAF do swojej floty Beluga - powiedział Andy Owen, kierownik stacji Beluga w Broughton.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rumuński TAROM wystawił na sprzedaż 14 samolotów, w tym A318

Pasażer i linie lotnicze

Rumuński TAROM wystawił na sprzedaż 14 samolotów, w tym A318

Avgeek 14 kwietnia 2021

Linie Tigerair Taiwan odebrały pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Linie Tigerair Taiwan odebrały pierwszego airbusa A320neo

Avgeek 10 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5