Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

airBaltic leasingują B737 od Ukraine International Airlines


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-05-01 13:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

airBaltic leasingują B737 od Ukraine International Airlines
Fot. UIA
Łotewskie linie lotnicze airBaltic poinformowały, że wezmą w dzierżawę jednego wąskokadłubowego boeinga 737-900ER. Samolot należy do ukraińskiego flagowego przewoźnika – Ukraine International Airlines. Wypożyczenie odbędzie się na zasadach wet-leasingu. Łotewski flagowiec szuka możliwości wsparcia ukraińskich linii, które w związku inwazją militarną Rosji na Ukrainę, zaprzestały działalności. Samolot wraz z załogą będzie wykonywać loty w ramach sieci połączeń airBaltic począwszy od 1 maja 2022 r.
W ciągu ostatniego miesiąca airBaltic podpisały kilka partnerstw z innymi przewoźnikami w celu rozwiązania problemów operacyjnych, które powstały w związku ze wzrostem popytu na przewozy lotnicze. Zaledwie kilka tygodni temu airbusy A220 łotewskiego przewoźnika zaczęły latać dla skandynawskich linii lotniczych SAS, które borykają się brakiem wystarczającej ilość pracowników. A220 airBaltic można spotkać w Polsce. Samolot wykonuje rejsy SAS-u z Kopenhagi do Krakowa.

Wet-leasing, czyli ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance and Insurance), jest to termin charakterystyczny dla branży lotniczej i odnosi się do leasingu samolotu linii lotniczej wraz z załogą do obsługi samolotu, załogą kokpitową jak i pokładową oraz ubezpieczeniem. Dzierżawa w takiej formie noże trwać nawet tylko jeden rejs.

Boeing 737-900ER, należący do ukraińskiego flagowca lotniczego, i jego załoga będą od 1 maja wykonywać w krótkoterminowym okresie loty dla łotewskich linii airBaltic. Dyrektor generalny airBaltic, Martin Gauss powiedział o nowym partnerstwie – Ukraine International Airlines to niezawodny wieloletni partner airBaltic. Obecnie jest to bardzo trudny czas dla Ukraińców i ich narodowych linii lotniczych. Poprzez czasowy wet-leasing ich samolotów, zapewniamy również krótkoterminową pracę pracownikom linii.

Ukraińskie linie są wdzięczne za ruch łotewskiego operatora lotniczego. Wiceprezes ds. handlu w liniach lotniczych, Siergiej Fomenko, powiedział, że kiedy UIA nie mogą normalnie latać, ważne jest, że linie będą mogły w jakiś sposób wrócić do świadczenia lotów.

– Chcielibyśmy podziękować naszemu bardzo dobremu partnerowi i przyjacielowi, airBaltic, za wybór Ukraine International Airlines jako dostawcy przepustowości na podstawie ACMI dla swojej sieci. Szczególnie teraz, kiedy UIA tymczasowo nie może obsługiwać lotów do i z Ukrainy, taki akt międzynarodowej współpracy lotniczej jest bardzo symboliczny i ważny. UIA jako certyfikowany przewoźnik IOSA (ang. The IATA Operational Safety Audit Program – Program Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA) jest gotowy do świadczenia wysokiej jakości usług na trasach airBaltic – wyznał Siergiej Fomenko, wiceprezydent ds. handlowych Ukraine International Airlines.

Linie AirBaltic zdecydowały się na krótkoterminowy leasing dodatkowego samolotu ze względu na wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw. W Chinach, gdzie produkuje się głównie części składowe, wprowadzone są lockdowny, aby załagodzić wzrost zachorowań na koronawirusa. Decyzja łotewskich linii pozwala firmie zapewnić sobie wykonanie zaplanowanego rozkładu lotów, a także lepiej przystosować się do intensywnego, pierwszego od 2019 roku, sezonu letnich przewozów lotniczych.

airBaltic jest wyraźnym zwolennikiem Ukrainy i wspierania rozwoju handlu w tym kraju. Na początku tego miesiąca linie podkreślały, że w tym roku nie wrócą do Rosji, ale jak najszybciej będzie to możliwe przewoźnik przywróci loty na Ukrainę. Kraj stanowił blisko 7 proc. przychodów łotewskiej linii lotniczej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Virgin Atlantic wynajmuje od Titan Airways airbusa A321P2F

Biznes i przemysł

Virgin Atlantic wynajmuje od Titan Airways airbusa A321P2F

Avgeek 17 maja 2022

British Airways od listopada wznawia loty airbusami A380

Pasażer i linie lotnicze

British Airways od listopada wznawia loty airbusami A380

Avgeek 07 października 2021

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty

Biznes i przemysł

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty

Artur Bogdanowicz 09 maja 2021

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5