Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

1,8 mld dolarów kwartalnej straty United. Spadek przychodów o 80 proc.


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-16 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

1,8 mld dolarów kwartalnej straty United. Spadek przychodów o 80 proc.
fot. United Airlines/Instagram
Linie lotnicze United Airlines straciły w trzecim kwartale bieżącego roku 1,8 mld dolarów. Przychody przewoźnika z Chicago spadły o prawie 80 proc. w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku.
Jedne z dwóch największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych nie były w stanie przezwyciężyć gwałtownego spadku popytu i powolnego ożywienia branży. Wyniki z trzeciego kwartału bieżącego roku są porównywalne do tych z drugiego, kiedy to odnotowano stratę na poziomie 1,6 mld dolarów. Nie pomogły wdrożone oszczędności oraz programy zachęcające starszych pracowników do wcześniejszych emerytur. Wartość pojedynczej akcji spadła o 6,33 dolarów.

13 tys. zatrudnionych nie przetrwa kryzysu

Przychody operacyjne osiągnęły poziom 2,5 mld dolarów, na co złożyło się 1,6 mld dolarów z biletów zakupionych przez pasażerów, 422 mln dolarów z przewozów cargo oraz 418 mln dolarów z innych źródeł. To jednak i tak o 78 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Po pomyślnym zrealizowaniu naszej początkowej strategii kryzysowej musimy teraz wdrożyć nadzwyczajne i często bolesne środki, takie jak zwolnienie 13 000 osób, aby przetrwać ten najgorszy czas w historii lotnictwa - oznajmił Scott Kirby, prezes United Airlines.

- Chociaż negatywny wpływ kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 będzie się utrzymywał w najbliższej przyszłości, teraz skupiamy się na przygotowaniu linii lotniczych do silnego ożywienia, które pozwoli powrócić do zajęć urlopowanym pracownikom, dzięki czemu staniemy się światowym liderem - zapowiada odważnie Kirby.

21 mln dolarów spalanych dziennie 

United Airlines są w dobrej pozycji, aby wyjść z kryzysu w ciągu najbliższych kilku lat, zakładając jednak stopniową poprawę popytu na podróże powietrzne. Płynność finansowa przewoźnika wyniosła pod koniec kwartału 19,4 mld dolarów. Spora część zebranych pieniędzy (konkretnie 6,8 mld dolarów) pochodziła z programu lojalnościowego MileagePlus.

Tym śladem poszło także kilka innych linii lotniczych działających na terenie Ameryki Północnej. Podpisano również umowę z CDB Aviation na sprzedaż i leasing zwrotny dwóch Boeingów 787-9 i dziesięciu Boeingów 737 MAX. Spalanie gotówki pozostaje na średnim poziomie 21 mln dolarów dziennie, co i tak jest znacznie niższą wartością w porównaniu z drugim kwartałem, kiedy osiągnęło 37 mln dolarów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Siedem nowych tras United Airlines, w tym trzy do Afryki

Pasażer i linie lotnicze

Siedem nowych tras United Airlines, w tym trzy do Afryki

Rafał Dybiński 16 września 2020

16370 pracowników United Airlines na liście zwolnień

Biznes i przemysł

16370 pracowników United Airlines na liście zwolnień

Rafał Dybiński 04 września 2020

 

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Biznes i przemysł

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

19 października 2020

UPS otworzył bazę na lotnisku w Gdańsku

Infrastruktura i lotniska

UPS otworzył bazę na lotnisku w Gdańsku

19 października 2020

LOT: MAX-y wrócą do floty na przełomie 2020/2021 roku

Biznes i przemysł

LOT: MAX-y wrócą do floty na przełomie 2020/2021 roku

19 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5