Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Związkowcom nie podoba się nowy prezes Air France-KLM. „Nie jest Francuzem”


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-08-17 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Związkowcom nie podoba się nowy prezes Air France-KLM. „Nie jest Francuzem”
fot. KLM
Nowym prezesem konsorcjum Air France-KLM będzie Kanadyjczyk, Benjamin Smith. Udziałowcy w przeważającej większości zgodzili się na tę kandydaturę: „szukaliśmy kogoś z dużą wiedzą lotniczą” – tłumaczą przy tym. Ale kandydatura ta nie podoba się już związkom zawodowym, które mają żal, że nowy szef jest obcokrajowcem.
Benjamin Smith wcześniej zarządzał liniami Air Canada. Za jego kandydaturą na obecne stanowisko głosowali także mniejsi udziałowcy KLM – linie Delta i chińskie Easter Airlines. Każdy z tych przewoźników posiada pakiet akcji 8,8 proc.

Smith będzie pierwszym zagranicznym dyrektorem Air France w jej 85-letniej historii. I już na samym początku będzie musiał zmierzyć się z nieprzychylnie nastawionymi do niego związkowcami, którzy zareagowali oburzeniem na jego narodowość. – Fakt, że francusko-holenderskim holdingiem zarządza ktoś „z zewnątrz” uważamy za „niedorzeczność” – konkludują przy tym.

O tym, że jest to silna grupa, niech poświadczy okoliczność odejścia poprzedniego prezesa grupy, Jean-Marc Janaillaca, który podał się do dymisji, bo nie zdołał dojść do porozumienia ze związkowcami. Powielił przy tym los Alexandra de Juniaca, obecnie dyrektora generalnego IATA.

Związkowcy uważają, że kandydat na to stanowisko powinien bronić narodowych interesów Francji i w innych krajach, na przykład w USA, taka sytuacja byłaby nie do powtórzenia. Pogłoski o niebagatelnych zarobkach Smitha (3,3 mln euro rocznie) też zdają się nie pomagać w tej i tak napiętej sytuacji. Niedawno pisaliśmy, że ponad 2200 pilotów KLM jest niezadowolonych z warunków pracy. Niewykluczone, że pierwszy strajk będzie miał miejsce w najbliższych dniach. Jak podaje dutchnews.nl, powodem do strajku miałyby być niesatysfakcjonujące warunki wynagrodzeń oraz presja w pracy.

Spornym punktem, który jak na razie jest nie do przeskoczenia dla obu stron, dotyczy proporcji między godzinami pracy a czasem wolnym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Więcej lotów z Europy do Ameryki Środkowej i Południowej

Biznes i przemysł

Więcej lotów z Europy do Ameryki Środkowej i Południowej

Emilia Derewienko 12 sierpnia 2018

KLM poleci do Bostonu

Biznes i przemysł

KLM poleci do Bostonu

Emilia Derewienko 03 sierpnia 2018

Air France: Większość związków odwołuje czerwcowe strajki

Biznes i przemysł

Air France: Większość związków odwołuje czerwcowe strajki

Magdalena Wosińska 20 czerwca 2018

 

Vectron pojedzie 230 km/h!

Biznes i przemysł

Vectron pojedzie 230 km/h!

23 września 2022

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

23 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5