Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Dodatkowe cele Air France i KLM w zakresie redukcji emisji CO2


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-11-03 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Air France-KLM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dodatkowe cele Air France i KLM w zakresie redukcji emisji CO2
fot. Air France-KLM
Linie lotnicze Air France i KLM ogłosiły, że dostosują swoje cele w zakresie redukcji emisji CO2 do porozumienia klimatycznego ONZ w Paryżu, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do poziomu znacznie poniżej 2°C, w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych. Grupa Air France-KLM, której ambicją jest osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku, wyznaczy dodatkowe celów redukcji do 2035 roku.
W pierwszej połowie 2022 roku nowe cele holdingu zostaną przekazane do zatwierdzenia przez SBTi. Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) - jest niezależną organizacją, która zajmuje się oceną i weryfikacją zobowiązań firm w zakresie redukcji gazów cieplarnianych w oparciu o naukowe podejście i kryteria oraz kontrolą ich zgodności z porozumieniem paryskim. SBTi pomaga również w dostosowaniu działalności biznesowej firm tak, aby dopasować ją do przyszłej gospodarki niskoemisyjnej.

Air France-KLM jest jedną z pierwszych europejskich grup lotniczych, z planem dekarbonizacji zatwierdzonym przez SBTi. Strategia Grupy w zakresie redukcji emisji CO2 opiera się na trzech głównych filarach.

Pierwszym z nich jest modernizacja floty i inwestycje w energooszczędne samoloty, które pozwalają na obniżenie emisji o 20-25 proc. Drugim jest szersze wykorzystanie zrównoważonych paliw lotniczych (SAF), co pozwali na redukcje CO2 średnio o 80 proc. w całym cyklu. Trzecim filarem jest wreszcie poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie efektywnego pilotażu i osiągnięcie zerowej emisji z operacji naziemnych do 2030 roku.

– Kryzys klimatyczny jest bez wątpienia największym wyzwaniem, przed którym stoi nasza branża. Wszyscy pracownicy grupy Air France-KLM i jej linii lotniczych od wielu lat pracują nad zmniejszeniem swoich emisji, ale teraz musimy przyspieszyć nasze przejście na bardziej zrównoważony transport lotniczy – podkreślił Benjamin Smith, prezes holdingu.

– Podpisujemy zobowiązanie, ponieważ jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie tego dokonać wspólnie z naszymi pracownikami, klientami oraz wszystkimi naszymi partnerami – podsumował Smith. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air France KLM: Duża promocja na loty z pięciu miast Polski

Pasażer i linie lotnicze

Air France KLM: Duża promocja na loty z pięciu miast Polski

inf. pras 18 października 2021

Air France odebrały pierwszego airbusa A220-300

Pasażer i linie lotnicze

Air France odebrały pierwszego airbusa A220-300

Avgeek 29 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5