Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Znamy wykonawcę nowej drogi startowej na lotnisku w Dublinie


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-11-08 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Znamy wykonawcę nowej drogi startowej na lotnisku w Dublinie
fot. Wikipedia
Nowa północna droga startowa dublińskiego lotniska, nazywana przez dyrektora lotniska jako "najważniejsza rzecz, jaką Irlandia zbuduje w ciągu pokolenia", zostanie zrealizowana przez konsorcjum irlandzko-hiszpańskie Roadbridge FCC.
Otwarcie w 2021 roku

Prace przygotowawcze na nowej 3,1-kilometrowej północnej drodze startowej rozpoczną się w styczniu, aby zakończyć się zgodnie z planem na początku 2021 roku. Droga ma być gotowa do użycia w tym samym roku.

Konsorcjum, składające się z irlandzkiej firmy Roadbridge i hiszpańskiej firmy FCC Construcción, zbuduje 306 000 m kw. nowej drogi startowej i dróg kołowania oraz 6 km nowych wewnętrznych dróg na lotniskach, a także zainstaluje nowe systemy kontroli drenażu i zanieczyszczeń, położy 7,5 km okablowania i zamontuje ponad 2000 nowych świateł drogi startowej i dróg kołowania.

Operator dublińskiego lotniska podkreślił, że nowa inwestycja zostanie zrealizowana bez żadnych kosztów dla państwa, ponieważ nie będzie finansowana przez podatników. – North Runway jest istotnym projektem dla Irlandii, ponieważ będzie pozycjonować kraj dla przyszłego wzrostu gospodarczego na wiele dziesięcioleci. To nie jest nowy pas startowy w Dublinie, jest to nowy irlandzki pas startowy, który zwiększy wydajność irlandzkiej turystyki, handlu i bezpośrednich inwestycji zagranicznych w świecie po Brexicie – powiedział dyrektor lotniska.

Lotnisko przepełnione

Jednocześnie lotnisko zapewnia, że będzie dążyć do minimalizacji bądź też całkowitej eliminacji uciążliwości związanych z projektem dla okolicznych mieszkańców. W planach jest ograniczenie lotów nie tylko nocnych, ale też tych realizowanych między 6 a 7 rano. Obecnie opracowywane są przepisy dotyczące niezależnego organu regulującego poziom hałasu na lotnisku w Dublinie,.

Nowy pas zostanie zlokalizowany około 1,6 km na północ od obecnego głównego pasa startowego w Dublinie i będzie w całości zbudowany na terenie będącym własnością lotniska. Opracowanie nowej drogi startowej dla lotniska w Dublinie jest kluczowym elementem polityki rządu irlandzkiego w zakresie lotnictwa, ponieważ pozwoli portowi lotniczemu rozwinąć działalność w zakresie hubów i umożliwi liniom lotniczym oferowanie połączeń z większą liczbą miejsc docelowych.

Istniejący system pasów startowych na lotnisku w Dublinie jest w pełni wypełniony w godzinach szczytu. Nowy pas jest również potrzebny, aby zmniejszyć opóźnienia i zatory komunikacyjne oraz umożliwić dalszy rozwój na kluczowym międzynarodowym rynku dla Irlandii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Irlandia: Minister transportu chce trzeciego terminala na stołecznym lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Irlandia: Minister transportu chce trzeciego terminala na stołecznym lotnisku

Justyna Urbaniak 29 października 2018

Dublin: Opóźnienia na lotnisku dają się we znaki przewoźnikom i pasażerom

Infrastruktura i lotniska

Dublin: Opóźnienia na lotnisku dają się we znaki przewoźnikom i pasażerom

Justyna Urbaniak 18 lipca 2018

Dublin: Bez zmiany przepisów nowy pas startowy nie ma sensu

Prawo i polityka

Dublin: Bez zmiany przepisów nowy pas startowy nie ma sensu

Justyna Urbaniak 28 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5