Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Zimowa oferta lotniska w Pyrzowicach


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Adamczyk/ Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-10-30 13:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Katowice Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zimowa oferta lotniska w Pyrzowicach
fot. Katowice Airport
W niedzielę 28 października 2018 roku wszedł w życie zimowy rozkład lotów, który obowiązywać będzie do soboty 30 marca 2019 roku. W jego ramach z Katowice Airport dostępnych będzie 56 połączeń na 54 lotniska położone w 27 państwach znajdujących się na 4 kontynentach.
Siatka połączeń regularnych

Siatka połączeń rozkładowych obejmować będzie 38 tras do 16 państw. Nowością w zimowej ofercie jest sezonowe połączenie do Turynu Polskich Linii Lotniczych LOT, które wystartuje 29 grudnia 2018 roku. Obsługiwane będzie w każdą sobotę do 23 marca 2019 roku 186-miejscowym Boeingiem 737-800.

Tradycyjnie już w ramach rozkładu zimowego nie są dostępne trasy typowo sezonowe, a jego wejście w życie to także okazja dla przewoźników do optymalizacji siatki połączeń. W rozkładzie zima 2017/2018 Wizz Air nie będzie oferować z Katowice Airport sezonowych połączeń do: Alghero, Malagi, Podgoricy i Splitu. Do końca marca zawieszono też połączenia do: Bolonii, Bari, Neapolu, Glasgow, Lizbony i Porto.  Wszystkie wymienione  trasy dostępne będę ponownie w rozkładzie lato 2019. Ponadto linia zdecydowała się zrezygnować z obsługi połączeń do Frankfurtu-Hahn. W zamian w rozkładzie lato 2018 pojawi się nowy kierunek, którego ogłoszenia należy spodziewać się w najbliższym czasie.

Ryanair na czas jesieni i zimy, wycofał z oferty połączenia do Chanii i na Korfu, zawiesił także trasę do Hamburga. Niewykluczone, że wszystkie wymienione kierunki dostępne będą ponownie w rozkładzie lato 2019.

Siatka połączeń czarterowych

Podobnie jak w poprzednich, tak samo w rozkładzie zima 2018/2019 z Pyrzowic dostępna jest bogata, oczywiście jak na niski sezon, siatka połączeń czarterowych. 

W jej ramach do wyboru jest 18 tras do 12 państw. Po dłuższej przerwie do oferty powróciła Kenia. Najdłuższym połączeniem w ofercie jest Dominikana dokąd bezpośredni lot zajmuje ok. 10 godzin. Z nowości warto zwrócić uwagę na trasy do Salalah i Amílcar Cabral, które po raz pierwszy obsługiwane będą Boeingiem 737-8MAX. Samolot charakteryzuje się m.in. większym zasięgiem od dotychczas używanego do obsługi tych połączeń Boeinga 737-800NG. Dzięki temu, na trasach do Omanu i na Wyspy Zielonego Przylądka, nie ma już konieczności międzylądowania na tankowanie, co sprawia, że podróż w jedną stronę skróciła się nawet o 1,5 h.

W trakcie trwania rozkładu zima 2018/2019 lotnisko w Katowicach spodziewa się średniego wzrostu ruchu ogółem na poziomie około 7%.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Podsumowanie sezonu czarterowego w Katowice Airport

Pasażer i linie lotnicze

Podsumowanie sezonu czarterowego w Katowice Airport

Aleksander Domański 24 października 2018

Czteromilionowy pasażer w Katowice Airport. Rekordowy wynik lotniska

Infrastruktura i lotniska

Czteromilionowy pasażer w Katowice Airport. Rekordowy wynik lotniska

Emilia Derewienko 06 października 2018

 

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

14 sierpnia 2022

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

Biznes i przemysł

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

14 sierpnia 2022

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

Pasażer i linie lotnicze

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

14 sierpnia 2022

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

14 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5