Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Zamknięte lotnisko w Zielonej Górze


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-02 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zamknięte lotnisko w Zielonej Górze
fot. WU
Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte od 2 do 10 kwietnia – dowiedział się w czwartek "Rynek Lotniczy". Port obsługiwał przed rządowymi ograniczeniami z powodu pandemii koronawirusa jedynie połączenia z Warszawą.
Loty do stolicy odbywały się dwa razy dziennie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, a także raz dziennie w środę i niedzielę. Rozkład podobnie funkcjonował w odwrotnym kierunku.

Obszar oddziaływania portu liczy około 3 mln osób mieszkających w zachodniej Wielkopolsce oraz na Ziemi Lubuskiej i przyjął w minionym roku 33 783 pasażerów, co było wzrostem o 54 proc. w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy. Liczba operacji wyniosła z kolei 1778, co z kolei dało 37 proc. więcej niż w 2018 roku.

Port lotniczy Zielona Góra leży w zachodniej części Polski, 34 km na północny-wschód od Winnego Grodu, czyli stolicy województwa lubuskiego na skrzyżowaniu autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie magistrali kolejowej wschód-zachód (Moskwa – Warszawa – Berlin – Paryż). Korzystają z niego mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa, Żar, Nowej Soli, Świebodzina, Zbąszynia, Sulechowa i Wolsztyna. Wymienione miasta są w zasięgu nieprzekraczającym 100 km od portu.

Obiekt zajmuje powierzchnię 385 ha. Na jego zabudowę składają się terminal pasażerski, który może obsłużyć rocznie nawet 150 tys. podróżnych, terminal cargo, budynku technicznego zabezpieczenia, instalacje i wyposażenie techniczne obsługi pasażerów, ładunków i samolotów oraz szesnaście byłych schrono­-hangarów samolotowych, które po drobnej adaptacji doskonale nadają się na magazyny cargo.

Przez teren województwa przebiegają dwie najważniejsze paneuropejskie sieci transportowe: Północ-Południe oraz Zachód-Wschód. W niedalekiej przyszłości województwo Lubuskie stanie się największym intermodalnym centrum tranzytowym, obejmując transport powietrzny, drogowy, kolejowy i rzeczny na wschód od Odry.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rekordowy styczeń na lotnisku w Babimoście

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy styczeń na lotnisku w Babimoście

Emilia Derewienko 18 lutego 2020

Zielona Góra: Wyniki pasażerskie o ponad 120 proc. w górę

Infrastruktura i lotniska

Zielona Góra: Wyniki pasażerskie o ponad 120 proc. w górę

Red. ed 16 stycznia 2020

Lotnisko Zielona Góra-Babimost w listopadzie na plusie

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Zielona Góra-Babimost w listopadzie na plusie

Emilia Derewienko 19 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5