Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wybrano wykonawcę drogi startowej lotniska w Radomiu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-05-21 10:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PPL

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wybrano wykonawcę drogi startowej lotniska w Radomiu
mat. pras.
Przetarg ogłoszony przez PPL, zarządzającego lotniskiem w Radomiu, na opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej wygrała firma Max Bögl Polska z Wrocławia – poinformowała spółka w komunikacie.
Zwycięska firma Max Bögl Polska przedstawiła najniższą ofertę – 146,7 mln zł brutto. W przetargu wystartowały również Budimex SA (z propozycją w wysokości 154,9 mln zł brutto), Strabag (164,6 mln zł brutto) oraz Konsorcjum Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus (169,1 mln zł brutto).

Jak poinformował PPL, oferta firmy Max Bögl Polska spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jedynym przyjętym kryterium oceny ofert była cena. Wykonawca, po podpisaniu umowy z PPL, będzie mógł rozpocząć prace budowlane już w połowie czerwca tego roku. Termin zakończenia prac przewidywany jest na połowę sierpnia 2020.

Przygotowując się do nowego przetargu, PPL wyciągnął wnioski z pierwszego podejścia i zwiększył kwotę, jaką jest gotowy wydać, do limitu 218,2 mln złotych. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało przez PPL unieważnione, z uwagi na to, że jedyna oferta, jaka została wówczas złożona, nie mieściła się w budżecie inwestora, przekraczając go o 200 mln zł. 

Przypomnijmy, że budowa lotniska w Radomiu, już pod nową nazwą Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku – to zdaniem władz jedyne lotnisko, mogące być portem zapasowym dla wyczerpującego swoją przepustowość stołecznego Okęcia. Budowa obiektu rozpoczęła się od wyburzenia starego terminala, a wystartowała na początku maja. Zakończenie tych prac zaplanowane jest na początek czerwca tego roku.

Poprawi się dojazd do lotniska: linia kolejowa do Sadkowa (choć prawdopodobnie nie zostanie dociągnięta pod sam terminal lotniska, o czym pisaliśmy tutaj) oraz brakujący fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa – Radom mają być gotowe w roku 2021. Maksymalna prędkość pociągów na trasie ze stolicy do lotniska wyniesie 160 km/h, średnio pojazdy będą poruszały się 100 km/h. Czas przejazdu wyniesie 75 minut. Obecnie dojazd drogowy z Warszawy do Radomia zajmuje 90 minut, natomiast po oddaniu fragmentu ekspresówki S7 na wylotówce ze stolicy w kierunku Radomia, będzie to zaledwie 67 minut.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Lotniczy Radom bez kolei pod terminal lotniska?

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Radom bez kolei pod terminal lotniska?

Emilia Derewienko 16 maja 2019

PPL wybiera najtańszą ofertę na projekt terminala w Radomiu

Infrastruktura i lotniska

PPL wybiera najtańszą ofertę na projekt terminala w Radomiu

Leonard Dolecki 27 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5