Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Wnętrza jak marzenie. Airbus prezentuje kabinę samolotu biznesowego ACJ319


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-09 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus/ TBB

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus Corporate Jets (ACJ) zaprezentował wnętrza biznesowego samolotu odrzutowego ACJ319 podczas salonu lotniczego w Szanghaju. Wystawiany podczas imprezy egzemplarz ACJ319 należy do linii EVA Airways, od których jest on czarterowany przez najbardziej prestiżowych klientów (VVIP). Maszyna ta zostanie udostępniona gościom tego rodzaju imprezy po raz pierwszy.
Odwiedzający Asian Business Aviation Conference and Exhibition w Szanghaju będą mogli podziwiać zaprojektowane przez firmę Hermes, przystosowane do przewożenia 19 pasażerów wnętrze samolotu, obejmujące dwa przestronne saloniki, strefę konferencyjną lub jadalnię i prywatne biuro lub sypialnię z odrębną łazienką.

– Projektując przeznaczone dla użytkowników biznesowych odrzutowce dyspozycyjne, pragniemy zapewnić ich użytkownikom doskonałe warunki podróży. Budowane przez Airbus samoloty tej klasy mogą pochwalić się najszerszą i najwyższą kabiną na rynku. Jest to rodzina nowoczesnych odrzutowców, zdolnych do przewożenia dużych grup pasażerów, a przy tym oszczędnych w eksploatacji – mówi prezes spółki, ACJ Benoit Defforge.

Oferta ACJ obejmuje m.in. przewożący maksymalnie ośmiu pasażerów na trasach do 12,5 tys. km model ACJ319neo, zdolny do przelotów bezpośrednich, trwających nawet 15 godzin, a także 25-miejscowy model ACJ320neo o zasięgu 11,1 tys. km, utrzymujący się w powietrzu bez międzylądowania do 13 godzin. Spółka ACJ otrzymała już 13 zamówień (zarówno wstępnych, jak i potwierdzonych) na konstrukcje z rodziny NEO.

Rodzina ACJ320 została powiększona o nowe modele, wyposażone w nowe silniki i skrzydła zakończone sharkletami – rozwiązania owocujące ponad 15-proc. oszczędnością paliwa i dodatkowo zwiększające ich zasięg i liczbę tras na całym świecie, które ich pasażerowie mogą bez międzylądowania pokonywać w komfortowych warunkach.

Spółka Airbus pozyskała dotąd ponad 15 tys. potwierdzonych zamówień na samoloty całej rodziny A320, a ponad 700 egzemplarzy z rodziny A320neo znajduje się już w użytku w liniach lotniczych na całym świecie.

Charakterystyka samolotów z rodziny A320 wytycza obecnie standardy dla wszystkich dużych odrzutowców dyspozycyjnych nowej generacji: podwyższone bezpieczeństwo sterowania fly-by-wire, niosący oszczędności scentralizowany system obsługi technicznej oraz redukcja masy samolotu przez stosowanie materiałów z włókien węglowych. Przeznaczone dla klientów VVIP szerokokadłubowce ACJ330neo i ACJ350 XWB uzupełniają tę listę zalet o dodatkowe zwiększenie parametrów użytkowych i jeszcze większy, międzykontynentalny zasięg operacyjny.

Odrzutowe samoloty dyspozycyjne Airbus mają na całym świecie całodobowy dostęp do wsparcia technicznego dzięki sieci ośrodków służących wiedzą, częściami zamiennymi i usługami szkoleniowymi operatorom około 11 tys. samolotów pasażerskich, a także oferujących usługi specjalnie przeznaczone dla operatorów odrzutowców biznesowych.

W skali globalnej w użytku znajduje się około 200 odrzutowych samolotów dyspozycyjnych marki Airbus. Latają nad wszystkimi kontynentami – łącznie z Antarktydą.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.

Aleksander Domański 02 kwietnia 2019

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Piotr Bożyk 31 marca 2019

Strajk w polskim Airbusie? Bardzo możliwe

Biznes i przemysł

Strajk w polskim Airbusie? Bardzo możliwe

Redakcja 29 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5