Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air rozszerza swoją działalność na wiedeńskim lotnisku


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-03-06 08:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air rozszerza swoją działalność na wiedeńskim lotnisku
fot. Wikipedia
Niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air planują rozwój swojej działalności na austriackim rynku. W wiedeńską bazę Węgrzy chcą zainwestować ponad 570 mln dolarów, zwiększając liczbę samolotów do pięciu i siatkę połączeń do 27 tras.
Węgierska linia niskokosztowa Wizz Air zdecydowała się na uruchomienie bazy z trzema samolotami na wiedeńskim lotnisku kilka miesięcy temu. Teraz przewoźnik planuje dodać dwa dodatkowe Airbusy A321 do marca 2019 roku, zwiększając roczną liczbę miejsc oferowanych z wiedeńskiego lotniska do ponad 2 mln.

Dodatkowe samoloty pozwolą linii na dalszą dywersyfikację i rozbudowę sieci wiedeńskiej, przy jednoczesnym zapewnieniu niedrogich połączeń dla pasażerów korzystających z tego lotniska. Oferta Wizz Air z Austrii obejmie dziewięć nowych połączeń oferowanych z Wiednia do Nicei we Francji, Rejkaviku na Islandii, Katanii i Mediolanu we Włoszech, Lizbony w Portugalii, Madrytu w Hiszpanii, Malmo i Sztokholmu Skavsta w Szwecji oraz Charkowa na Ukrainie. Pierwsze trasy wystartują w lutym i marcu przyszłego roku.

Uruchomienie bazy i ekspansja operacji lotniczych to inwestycja o wartości ponad 570 mln dolarów. Pozwoli ona na utworzenie 200 dodatkowych miejsc pracy w Wizz Air. Rozszerzenie działalności przewoźnika ma się przyczynić do rozwoju lokalnej gospodarki.

– Po otwarciu naszej bazy w Wiedniu w czerwcu ubiegłego roku, w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy rozszerzymy naszą działalność o pięć samolotów, jednocześnie zwiększając sieć tanich połączeń do 27 tras. Oferując blisko pół miliona miejsc w sprzedaży w 2018 roku i ponad 2 miliony w 2019 roku, tworzymy nowe możliwości dla austriackich pasażerów – podkreślił George Michalopoulos, dyrektor ds. handlowych w Wizz Air.

W całym ubiegłym roku węgierski przewoźnik obsłużył 28 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 24 proc. w porównaniu z 2016 rokiem. Do floty linii dołączyło 14 nowych samolotów: 13 typu Airbus A321 oraz 1 Airbus A320. Obecnie Wizz Air posiada w sumie 88 samolotów. Rozszerzenie floty pozwoliło na utworzenie 600 nowych miejsc pracy w linii. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 3500 ekspertów w dziedzinie lotnictwa pracujących w bazach na 27 lotniskach w 15 krajach, wraz z dwiema najnowszymi bazami w Londynie Luton w Wielkiej Brytanii oraz w Warnie w Bułgarii. W minionym roku Wizz Air nadal rozwijał swoją siatkę połączeń, rozpoczynając działalność na siedmiu kolejnych lotniskach i uruchamiając ponad 100 nowych tras. Obecnie w ofercie przewoźnika jest prawie 600 tras do 145 miejsc w 44 krajach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tomasik (Katowice Airport): Chcemy przegonić Lotnisko Chopina w czarterach (cz. 3)

Infrastruktura i lotniska

Tomasik (Katowice Airport): Chcemy przegonić Lotnisko Chopina w czarterach (cz. 3)

Emilia Derewienko 05 marca 2018

Wizz Air ogłasza nową trasę ze Szczecina do Szwecji

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air ogłasza nową trasę ze Szczecina do Szwecji

Emilia Derewienko 21 lutego 2018

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z nowym połączeniem Wizz Air

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z nowym połączeniem Wizz Air

Justyna Urbaniak 13 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5