Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air dodaje trzeci samolot do gruzińskiej bazy


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-02-21 12:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air dodaje trzeci samolot do gruzińskiej bazy
fot. Wikipedia
Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały, że od 1 sierpnia zbazują trzeci samolot A320 na lotnisku Kutaisi w Gruzji, obsługiwanym przez United Airports of Georgia. Nowa maszyna w gruzińskiej bazie oznacza nowe połączenia do Bari, Bazylei, Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven i Tallina.
Wszystkie trasy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, z wyjątkiem Eindhoven, do którego samolot będzie latał trzy razy w tygodniu. Do końca 2019 r. Wizz Air będzie oferował milion miejsc na gruzińskim lotnisku, bazując na sieci 27 połączeń w 18 krajach, z nowymi trasami do Gdańska (uruchomienie w kwietniu) i Krakowa (wrzesień) włącznie.

Wizz Air wprowadził swoje pierwsze loty do Kutaisi w październiku 2012 r. W ciągu trzech miesięcy działalności linii lotniczej na gruzińskim rynku przewoźnik oferował 12 240 miejsc, a liczba ta wzrosła do 685,500 w roku ubiegłym. Linia lotnicza otworzyła swoją bazę na lotnisku 23 września 2016 r, Początkowo funkcjonowała ona w oparciu o jeden samolot. Druga maszyna dołączyła 17 maja 2018 r., natomiast trzeci samolot zasili bazę nieco ponad 12 miesięcy później.

Samo lotnisko w Kutaisi w 2018 r. obsłużyło 617,373 pasażerów - wynika z danych Gruzińskiej Agencji Lotnictwa Cywilnego. To wzrost o 52% w stosunku do wyników z 2017 r. Wzrost oznacza również, że Kutaisi wyprzedziło Batumi, aby stać się drugim najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Gruzji.

Zbazowanie kolejnego samolotu w Kutaisi przez Wizz Air od sierpnia oznacza, że linia lotnicza będzie obsługiwać nieco ponad milion miejsc z Gruzji w 2019 r., co stanowi szacowany wzrost w porównaniu z rokiem 2012 o 40%.

Ekspansja Wizz Air w Gruzji jest bezpośrednią przyczyną rozbudowy lotniska w Kutaisi. W obecnym stanie port ten może pomieścić 300 pasażerów na godzinę. Po dodaniu nowego terminalu lotnisko będzie miało siedem bramek i będzie w stanie pomieścić od 1000 do 1100 pasażerów na godzinę. Lotnisko spodziewa się miliona pasażerów w 2020 roku. Inwestycja zostanie ukończona w grudniu 2019 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wkrótce polecimy z Gdańska do Norwegii

Pasażer i linie lotnicze

Wkrótce polecimy z Gdańska do Norwegii

Aleksander Domański 20 lutego 2019

Wizz Air: Prawie 11 mln pasażerów na „polskich trasach” w 2019 roku

Biznes i przemysł

Wizz Air: Prawie 11 mln pasażerów na „polskich trasach” w 2019 roku

Aleksander Domański, Emilia Derewienko 20 lutego 2019

GTL: Zamówienie bez przetargu. Jedynym możliwym wykonawcą – Wizz Air

Biznes i przemysł

GTL: Zamówienie bez przetargu. Jedynym możliwym wykonawcą – Wizz Air

Emilia Derewienko 18 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5