Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air chce latać z Wysp do Rosji


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-03-05 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Flight Global

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air chce latać z Wysp do Rosji
fot. Wikipedia
W rozmowie z portalem FlightGlobal Józef Váradi, dyrektor generalny Wizz Aira (w kodzie IATA: W6) ujawnił, że węgierski przewoźnik niskokosztowy dąży do rozpoczęcia operowania pomiędzy Wielką Brytanią a Rosją. Miałoby się to odbyć przy wykorzystaniu certyfikatu operatora lotniczego spółki zależnej Wizz Air UK.   
Wizz Air UK stara się uzyskać w ramach bilateralnej umowy lotniczej pomiędzy Wielką Brytanią i Rosją status przewoźnika wyznaczonego do operacji na trasach między tymi państwami. Umowa reguluje, którzy przewoźnicy mogą operować i na jakich kierunkach.

Wedle Váradiego brytyjska spóła córka Wizz Air powinna mieć „wystarczająco silne zaplecze”, aby zapewnić sobie status przewoźnika wyznaczonego do latania pomiędzy Rosją a Wyspami. W rozmowie z brytyjskim portalem szef W6 nie ujawnił, do których z rosyjskich miast miałyby latać węgierskie linie. Váradi stwierdził jedynie, że loty mógłby się rozpocząć w „najbliższych miesiącach lub latach.” Obecnie Wizz Air ma jedynie połączenia z Budapesztu do Moskwy i Petersburga.

Wedle ustaleń pomiędzy Wielką Brytanią a Federacją Rosyjską tylko dwie brytyjskie linie mogą zapewniać połączenia lotnicze pomiędzy Wyspami z największym państwem świata. Obecnie ze Zjednoczonego Królestwa tylko British Airways lata do Rosji. Narodowy przewoźnik brytyjski łączy londyński Heathrow z moskiewskim Szeremietiewem oraz z petersburskim Pułkowem. Pomiędzy największymi lotniskami obu stolic lata rosyjski Aerofłot. Ta sama linia łączy również Pułkowo z podlondyńskim Gatwick. Niskokosztowa Pobeda lata z Pułkowa do londyńskiego Stansted.

Po zakończeniu operowania z Manchesteru i Gatwick do moskiewskiego Domodiewowa przez brytyjskie linie niskokosztowe easyJet zostało jedno miejsce dla przewoźnika z Wysp na trasach do Rosji. Wizz Air chce je wykorzystać.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair i Wizz Air ukarane we Włoszech za politykę bagażową

Prawo i polityka

Ryanair i Wizz Air ukarane we Włoszech za politykę bagażową

Emilia Derewienko 22 lutego 2019

Wizz Air dodaje trzeci samolot do gruzińskiej bazy

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air dodaje trzeci samolot do gruzińskiej bazy

Justyna Urbaniak 21 lutego 2019

Wkrótce polecimy z Gdańska do Norwegii

Pasażer i linie lotnicze

Wkrótce polecimy z Gdańska do Norwegii

Aleksander Domański 20 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5