Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wild: Powstaje program wieloletni dla CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2019-02-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

– Centralny Port Komunikacyjny nie wydarzy się bez kolei tak samo, jak nie wydarzy się bez lotnictwa – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Mikołaj Wild.
– Aby Centralny Port Komunikacyjny przyniósł wartość dodaną, której oczekujemy, potrzebne są bardzo głębokie zmiany; sięgają one polityki państwa w zakresie tych dwóch sektorów transportu – tłumaczy minister Wild. Dlatego CPK jest uwzględniany w Strategii Rozwoju Transportu.

– Pracujemy nad polityką lotniczą, która “zepnie” państwa jako regulatora i jako właściciela w dziedzinie lotnictwa oraz przygotowujemy program wieloletni, pod którego parasolem zostaną ujęte wszystkie inwestycje, w tym inwestycje kolejowe realizowane w ramach CPK – informuje Wild. Ministerstwo pracuje nad programem wieloletnim Centralnego Portu Komunikacyjnego, który został przewidziany w przyjętej w ostatnim roku ustawie o CPK.

 

Program ma zawierać zarówno inwestycje w części lotniczą, jak inwestycje w część kolejową. – Chodzi o rozbudowę i modernizację istniejącej sieci tak, aby zrealizować podstawowe postulaty CPK: dojazd do największych aglomeracji w ciągu dwóch do dwóch i pół godziny dla wszystkich pasażerów udających się do CPK, a także dostęp jak największej liczby osób do transportu kolejowego – wyjaśnia minister Wild.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezes Pesy popiera budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego

Infrastruktura i lotniska

Prezes Pesy popiera budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego

Jakub Madrjas 04 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5