Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Wielki powrót lotnictwa. IATA i ACI: Przepisy muszą być spójne na całym świecie


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-05-20 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wielki powrót lotnictwa. IATA i ACI: Przepisy muszą być spójne na całym świecie
fot. unsplash
Dwie instytucje lotnicze, ACI, reprezentująca lotniska oraz Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) wzywają rządy do zapewnienia, aby wszelkie nowe środki wspierające lotniska i linie lotnicze po kryzysie pandemii były poparte dowodami naukowymi i spójne na całym świecie.
Sektor lotniczy poniósł ogromne straty na skutek globalnego zatrzymania ruchu lotniczego, w celu ochrony przed koronawirusem. IATA szacowała straty dla linii lotniczych na 314 mld dolarów i apelowała do rządów państw o natychmiastową pomoc publiczną dla swoich krajowych przewoźników. Teraz, przymierzając się do reaktywacji osłabionego lotnictwa, wiele zależy od współpracy kluczowych graczy w tym sektorze.

ACI i IATA wspólnie wydały dokument, opisujący powrót przemysłu lotniczego – Bezpieczne ponowne uruchomienie lotnictwa. Priorytetami wspólnie opracowanego tekstu pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach i pokładach samolotów, w trakcie całej podróży – tak, aby zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19 i zapobiec sytuacji, w której to obiekty lotnicze stają się źródłem ponownej infekcji.

ACI i IATA są członkami COVID-19 Aviation Recovery Task Force (CART) kierowanym przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). CART umożliwia współpracę między rządami oraz między rządami i przemysłem, która jest w tym momencie niezbędna do zapewnienia spójności środków – te są niezbędne do ponownego przywrócenia łączności.

– Obecnie nie ma jednego środka, który mógłby zminimalizować wszystkie ryzyka związane z ponownym uruchomieniem podróży lotniczych. Wważamy, że globalnie spójne, oparte na wynikach podejście, stanowi najskuteczniejszy sposób równoważenia ograniczenia ryzyka z potrzebą odblokowania oszczędności i umożliwienia podróży – mówi Angela Gittens, dyrektor generalna ACI World. Podkreśliła, że skutki pandemii to największe wyzwanie przed jakim stanęło lotnictwo komercyjne.

Optymistyczne wnioski wysnuwa Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA. – Należy pamiętać, że ryzyko przeniesienia choroby na pokład jest bardzo niskie. Jesteśmy przekonani, że lotnictwo nie będzie znaczącym źródłem ponownej infekcji – stwierdził.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

09 sierpnia 2022

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

Infrastruktura i lotniska

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

09 sierpnia 2022

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

Pasażer i linie lotnicze

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

09 sierpnia 2022

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

Biznes i przemysł

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

09 sierpnia 2022

SMŚ: Srebrny medal Polaków

Biznes i przemysł

SMŚ: Srebrny medal Polaków

09 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5