Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Wiedeń: Cargo tylko chwilowo na minusie?


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2019-12-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiedeń: Cargo tylko chwilowo na minusie?
fot. Vienna Airport
Wrzesień był 11 z rzędu miesiącem spadków w lotniczych przewozach cargo. We wrześniu przewozy towarów spadały we wszystkich regionach globu. Niekorzystne trendy na światowym rynku dotykają także austriackie lotnisko. Władze portu stawiają na specjalizację i liczą na szybką poprawę koniunktury.
We wrześniu przewozy cargo spadały we wszystkich bez wyjątku regionach globu. Ton spadkom nadawała Azja, największy rynek lotniczych przewozów cargo z 35,4 proc. udziałem w rynku światowym, która zaliczyła 4,9 proc. spadek rdr. Linie lotnicze z Europy zanotowały we wrześniu 3,3 proc. spadek przewozów cargo w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem. Źródeł spadków IATA upatruje w pogarszających się warunkach dla eksporterów w Niemczech, słabnących gospodarkach krajowych regionu oraz przeciągającej się niepewności w sprawie Brexitu.

Przedstawiciele Flughafen Wien doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji jaką mamy obecnie na rynku lotniczego cargo. Ostatnie miesiące odbiły się negatywnie także na ich wynikach, ale liczą na to, że ciągle możliwe są średnioterminowe wzrosty. – Stawiamy na specjalizację w zakresie obsługi region Europy Środkowo-Wschodniej. Szczególnie zaś liczymy na przewozy do krajów ościennych czyli na Słowację, do Czech i Słowenii. Naszym ogromnym plusem jest przebiegająca w pobliżu portu autostrada – wyjaśnia Peter Kleemann, rzecznik prasowy wiedeńskiego lotniska.

Jako jeden z lepszych przykładów wykorzystania połączenia geograficznego portu jego władze podają transport podzespołów realizowany na potrzeby zakładów Samsunga na Słowacji. Przylatują one na wiedeńskie lotnisko, gdzie są przeładowywane na transport drogowy i w ten sposób dowożone dalej do koreańskiej fabryki.

Drugim obszarem w jakim zamierza specjalizować się austriacki port lotniczy są przewozy na rzecz przemysłu farmaceutycznego. W roku 2019 udało się zakończyć inwestycje w zakresie umożliwiające składowanie i szybki przeładunek kontenerów chłodni.

– Obecnie nie planujemy żadnych większych inwestycji w zakresie cargo. Powierzchnie magazynowe, którymi dysponujemy są wystarczające, a ostatnie wydatki związane z rozwojem obsługi przemysłu farmaceutycznego znacząco poprawiły sytuację – mówi Peter Kleemann.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: SP-LRB i SP-LRD poleciały na przegląd do Emiratów

Pasażer i linie lotnicze

LOT: SP-LRB i SP-LRD poleciały na przegląd do Emiratów

Piotr Bożyk 14 grudnia 2019

Lotnisko w Wiedniu będzie miało trzeci pas startowy

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Wiedniu będzie miało trzeci pas startowy

Magdalena Wosińska 01 kwietnia 2018

Trzeci pas wiedeńskiego lotniska wygrał z austriackim sądem administracyjnym

Infrastruktura i lotniska

Trzeci pas wiedeńskiego lotniska wygrał z austriackim sądem administracyjnym

Michał Szatkowski 30 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5