Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Warszawa: PKP Intercity nie wznowi (na razie) kursów do Lotniska Chopina


Wstecz Dalej

Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-07-02 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: PKP Intercity nie wznowi (na razie) kursów do Lotniska Chopina
Pociąg PKP Intercity w Łodzifot. Kasper Fiszer
Przynajmniej na razie do kolejowego rozkładu jazdy nie wrócą pociągi z Łodzi Fabrycznej do portu lotniczego na warszawskim Okęciu. Przewoźnik, PKP Intercity, wznawia obsługę dużej części kursów zawieszonych wiosną w związku z epidemią koronawirusa, ale nie ma wśród nich ani jednego pozwalającego dotrzeć na lotnisko, które znów przyjmuje pasażerów. Dalsze decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.
W połowie grudnia zeszłego roku PKP Intercity uruchomiło pierwsze w historii dalekobieżne połączenia kolejowe do stacji Warszawa Lotnisko Chopina znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala lotniczego. Sześć par pociągów kategorii Intercity w założeniach miało m.in. dowozić podróżujących samolotami LOT-u. Wszystkie kursy wykonywane były w relacji z Łodzi Fabrycznej.

Jakie byłoby potecjalne zainteresowanie podróżnych?

W marcu połączenia te zostały odwołane w związku z rozpoczynającą się wówczas epidemią koronawirusa. Pomimo stopniowego przywracania obsługi kolejnych zawieszonych kilka miesięcy temu tras w rozkładzie jazdy przewoźnika wciąż nie pojawiły się ponownie kursy na stołeczne lotnisko. Wiemy już, że sytuacja ta na razie nie ulegnie zmianie.

– W najbliższym czasie nie planujemy przywrócenia tego połączenia – potwierdza Anna Zakrzewska z Zespołu Prasowego PKP Intercity pytana o plany przewoźnika w kontekście wznowienia obsługi ruchu lotniczego z i do Warszawy. Zaznacza przy tym, że kolejne decyzje dotyczące powrotu wstrzymanych kursów do rozkładu jazdy podejmowane będą w zależności m.in. od aktualnej sytuacji epidemicznej czy skali zainteresowania usługami spółki. W przypadku linii lotniskowej oszacowanie skali popytu jest jednak trudne z uwagi na to, że obecnie nie jest realizowany ani jeden kurs w relacji z Łodzi do portu lotniczego.

Nadal kursują pociągi miejskie i regionalne

Należy przy tym przyznać, że jeszcze przed epidemią zainteresowanie przewozami było na tej trasie co najwyżej umiarkowane. Pociągi omijały główne stołeczne dworce – Zachodni, Centralny i Wschodni – przez co potok podróżujących na lotnisko nie mógł być połączony z tym związanym z dojazdami do pracy w Warszawie praktycznie wcale. Wyjątkiem była jedynie obsługa przystanku na Służewcu.

Do portu lotniczego na Okęciu nadal jeżdżą natomiast pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Kursy wykonywane są z dużą częstotliwością, a dojeżdżający z Łodzi mogą przesiąść się do nich w Warszawie Zachodniej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Droga startowa nr 1 otwarta (ZDJĘCIA)

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Droga startowa nr 1 otwarta (ZDJĘCIA)

Emilia Derewienko 02 lipca 2020

Lotnisko Chopina z niemal 100-proc. spadkiem pasażerów za maj

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina z niemal 100-proc. spadkiem pasażerów za maj

Emilia Derewienko 19 czerwca 2020

Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Pasażer i linie lotnicze

Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Avgeek 15 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5