Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ukraina: USA potępiają działania Rosji. FAA ostrzega linie lotnicze


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-04-20 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina: USA potępiają działania Rosji. FAA ostrzega linie lotnicze
fot. Piotr Bożyk
Stany Zjednoczone wyraziły głębokie zaniepokojenie planami blokowania przez Rosję dostępu do części Morza Czarnego w rejonie Krymu i Cieśniny Kerczeńskiej. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zaleciła przewoźnikom powietrznym zachowanie "szczególnej ostrożności" podczas rejsów w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Rosja "zapobiegawczy środek" zamierza wdrożyć od 24 kwietnia do 31 października. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price w opublikowanym oświadczeniu podkreślił, że "Rosja od dawna podejmuje agresywne działania przeciwko ukraińskim statkom i utrudnia dostęp do ukraińskich portów na Morzu Azowskim, co wpływa także na handel międzynarodowy Ukrainy".

"To kolejna niesprowokowana eskalacja trwającej kampanii decydentów z Moskwy, mającej na celu osłabienie i destabilizację Ukrainy" – podkreślono w oświadczeniu. "Takie działania są szczególnie niepokojące w świetle wiarygodnych doniesień o gromadzeniu się wojsk rosyjskich na okupowanym Krymie i wokół granic Ukrainy, na poziomach niespotykanych od inwazji Rosji w 2014 roku" - zaznaczył rzecznik Departamentu Stanu USA.

Price przypomniał jednocześnie, że Stany Zjednoczone niezachwianie popierają suwerenność oraz integralność terytorialną Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową, wliczając w to również wody terytorialne. "Stany Zjednoczone nigdy nie uznają aneksji Krymu przez Rosję" – podkreślono raz jeszcze w oświadczeniu.

"Wyrażamy uznanie dla Ukrainy za powściągliwość w obliczu rosyjskich prowokacji, jednocześnie wzywając Rosję do zaprzestania agresywnych działań w regionie i wycofania gromadzonych sił wzdłuż granicy z Ukrainą i na okupowanym Krymie" – podsumowano w oficjalnym stanowisku Departamentu Stanu USA.

Ostrzeżenie do wszystkich linii lotniczych, operujących w pobliżu granicy ukraińsko-rosyjskiej, wystosowała FAA, która zaleciła przewoźnikom powietrznym zachowanie "szczególnej ostrożności" w obliczu "wzmożonej aktywności wojskowej" i niespodziewanego otwartego konfliktu. Organ regulacyjny Stanów Zjednoczonych nawiązał przy okazji do tragicznego zdarzenia sprzed siedmiu lat, kiedy to nad Donbasem prorosyjscy rebelianci zestrzelili samolot pasażerski Malaysia Airlines, zmierzający z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zginęło wówczas 298 osób.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
FAA: Boeing 737 MAX wymaga istotnych korekt systemu ostrzegania

Biznes i przemysł

FAA: Boeing 737 MAX wymaga istotnych korekt systemu ostrzegania

Rafał Dybiński 22 września 2020

B737 MAX wróci do latania najwcześniej w połowie października

Biznes i przemysł

B737 MAX wróci do latania najwcześniej w połowie października

Rafał Dybiński 23 lipca 2020

Europejczycy będą sami testować Boeinga 777X

Biznes i przemysł

Europejczycy będą sami testować Boeinga 777X

Magdalena Romanowska 28 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5