Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

UIA ze sporym wzrostem pasażerskim w 2018 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-01-23 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

UIA ze sporym wzrostem pasażerskim w 2018 roku
fot. UIA
Ukraińskie Linie Lotnicze (UIA) w 2018 roku przewiozły ponad 8 mln pasażerów, zwiększając ich liczbę o 15% w stosunku do roku 2017. Udział pasażerów tranzytowych na rozkładowych połączeniach ukraińskiego przewoźnika wyniósł 53%.
UIA wykonały w ubiegłym roku 61,5 tys. rejsów, co stanowi 9-proc. wzrost w porównaniu z 2017 rokiem. Wykorzystanie miejsc wyniosło 81%. Przewozy cargo i poczty wzrosły o 12% i w 2018 roku wyniosły 21,3 tys. ton.

Więcej połączeń z Kijowa

W minionych dwunastu miesiącach przewoźnik rozszerzył także międzynarodową siatkę o rozkładowe połączenia lotnicze z Kijowa do Kopenhagi, Kairu, Delhi i Toronto. W ramach połączeń krajowych UIA zwiększyło swoją ofertę o połączenie Kijów – Winnica.

Na trasie z Polski do Kijowa zdolność przewozowa została zwiększona o 21%, głównie z powodu uruchomienia codziennego połączenia pomiędzy Krakowem i stolicą Ukrainy – na tej trasie obecnie wykorzystywany jest 180-miejscowy Boeing 737-800.

Rozbudowa floty

W 2018 roku przewoźnik kontynuował program odnowy i rozbudowy floty, która powiększyła się o 7 samolotów: 3 Boeingi 777-200ER dalekiego zasięgu i 4 Boeingi 737-800 (trzy z nich zostały dostarczone bezpośrednio z fabryki w Seattle, w USA).

– W 2018 roku UIA konsekwentnie realizowały strategię przewoźnika oferującego połączenia tranzytowe. Rozszerzenie siatki dalekiego zasięgu oraz powiększenie floty o kolejne samoloty szerokokadłubowe, przyczyniają się znacząco do rozwoju naszego hubu na lotnisku Boryspol w Kijowie – przekonuje Eugenia Satska, dyrektor komunikacji UIA. – Wprowadzenie samolotów nowego typu do siatki UIA stwarza nowe możliwości nie tylko w przewozach pasażerskich, ale również w transporcie cargo. W tym roku UIA będzie kontynuowała rozwój jako przewoźnik tranzytowy, starając się wykorzystać w pełni swój potencjał przesiadkowy – dodaje.

W 2019 roku do floty UIA dołączy samolot najnowszej generacji – Boeing 737 MAX-8, a także kolejny, czwarty dalekodystansowy Boeing 777-200 ER. Przewoźnik planuje stopniowo wycofywać z eksploatacji wysłużone Boeingi 767-300ER. W lipcu spółka zamierza uruchomić nowe połączenia, np. do Izmiru w Turcji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UIA Technik z certyfikatem z zakresu prowadzenia szkoleń

Prawo i polityka

UIA Technik z certyfikatem z zakresu prowadzenia szkoleń

Emilia Derewienko 18 grudnia 2018

Więcej Ukraine International Airlines w Europie

Biznes i przemysł

Więcej Ukraine International Airlines w Europie

Emilia Derewienko 18 września 2018

Ukraiński narodowy przewoźnik UIA rozbudowuje flotę

Pasażer i linie lotnicze

Ukraiński narodowy przewoźnik UIA rozbudowuje flotę

Justyna Urbaniak 16 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5