Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ukraińskie linie tracą rentowność. Duże zmiany w rozkładzie lotów


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-10-28 16:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraińskie linie tracą rentowność. Duże zmiany w rozkładzie lotów
fot. Piotr Bożyk
UIA optymalizują swoją siatkę połączeń. Jak informuje przewoźnik, zimowy rozkład lotów na lotnisku Boryspol w Kijowie musi zostać zmieniony ze względu na złą kondycję finansową spółki. Kilka połączeń, m.in. do Ammanu, Mińska i Rygi zostało już anulowanych.
Zmiany rozkładowe UIA wejdą w życie 16 listopada 2019 roku i, według informacji przewoźnika, są podyktowane „koniecznością optymalizacji kosztów oraz przywrócenia rentowności spółce”. Jako główne czynniki obecnej sytuacji, Ukraine International Airlines wymieniają również „sezonowe wahania popytu, dynamikę ruchu tranzytowego, zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej oraz prognozy gospodarcze Ukrainy na najbliższe lata”. UIA planują także wprowadzić szereg zmian rozkładowych na sezon letni w 2020 roku.

Zmiany w rozkładach UIA

Połączenia z Warszawy i Krakowa do Kijowa zostaną zmodyfikowane, ale nie ulegną większym zmianom. UIA zaoferuje 14 rejsów z Warszawy i 7 z Krakowa. Połączenia UIA z Kijowa do wybranych miast w Europie Zachodniej będą obsługiwane w ciągu dnia. Wyloty z Kijowa są zaplanowane w godzinach 9:30-10:30, a przyloty do Kijowa między 17:30 i 18:30 czasu lokalnego. Częstotliwość połączeń do Brukseli, Kopenhagi, Sztokholmu, Madrytu zostanie zmniejszona do 7 w tygodniu, a loty między Kijowem i Londynem oraz Kijowem i Wilnem będą wykonywane dwa razy dziennie.

Rejsy do Kairu, Dubaju, Ankary, Izmiru, Erewanu, Baku i Teheranu będą wykonywane w nocy: wylot z Kijowa jest zaplanowany między 20:00 i 21:00, a przylot do Kijowa między 07:30 i 08:45 czasu lokalnego. Loty do Tel Awiwu, Stambułu i Tbilisi będą obsługiwane kilka razy dziennie, a połączenia UIA do Ammanu, Mińska i Rygi zostaną anulowane ze względu na brak rentowności.

Połączenia krajowe UIA na Ukrainie również będą zaktualizowane. Pasażerowie mogą skorzystać z dwóch rejsów dziennie między Kijowem i Odessą, Charkowem lub Lwowem, natomiast rejsy między Kijowem i Dniepropietrowskiem, Czerniowcami, Zaporożem i Iwano-Frankiwskiem będą wykonywane raz dziennie.

UIA planuje zwiększyć na zimę częstotliwość połączeń między Kijowem i Toronto z dwóch do trzech rejsów tygodniowo. Zmianie też ulegną godziny odlotu z Kijowa do Nowego Jorku. Wylot z Kijowa przesunięty zostanie na 11:30 a wylot z Nowego Jorku do Kijowa na 0:30 w nocy. Połączenia do USA i Kanady będą obsługiwane samolotami Boeing 777.

W sezonie zimowym 2019/2020 linia będzie wykonywać pięć lotów tygodniowo między Kijowem i Delhi w Indiach. Na lato 2020 r. UIA planuje dodać kolejne dwa rejsy tygodniowo. Loty na trasie z Kijowa do Delhi będą wykonywane samolotami Boeing 767. Bezpośrednie połączenie Kijów – Pekin zostanie zawieszone, a częstotliwość lotów na trasie Kijów – Bangkok zostanie ograniczona do 3 lotów tygodniowo.

Kiedy powrót wcześniejszych ustaleń

Wspomniane zmiany zostaną wprowadzone 16 listopada 2019 roku i będą obowiązywać do czasu poprawienia warunków rynkowych ukraińskich przewoźników, którzy w odróżnieniu od konkurencji są zobowiązani do omijania przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej, wykonując swoje operacje na wschód. Zmiany w liczbie rotacji rejsów długodystansowych UIA spowodują też zmniejszenie częstotliwości na trasach na Bliski Wchód i Kaukaz.

Pasażerom, którym rejsy zostały anulowane lub zmienione, UIA oferuje opcje zmiany planu podróży (jeśli to możliwe) lub zwrot za bilet w przypadku, gdy zmiana trasy jest niemożliwa a zaoferowany przelot nie odpowiada pasażerowi.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UIA: Planujemy zakup od dwóch do czterech E195

Pasażer i linie lotnicze

UIA: Planujemy zakup od dwóch do czterech E195

Aleksander Domański 10 września 2019

UIA świętują 10 lat Boeinga 737 NG w swojej flocie

Pasażer i linie lotnicze

UIA świętują 10 lat Boeinga 737 NG w swojej flocie

Emilia Derewienko 26 lipca 2019

Półrocze w UIA: 4 mln przewiezionych pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

Półrocze w UIA: 4 mln przewiezionych pasażerów

Emilia Derewienko 09 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5