Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Turkish Airlines i Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzyły swoją sieć lotów code-share


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-06-28 12:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Turkish Airlines i Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzyły swoją sieć lotów code-share
fot. S. Fuśnik, PLL LOT
Przewoźnicy narodowi Turcji i Polski, Turkish Airlines i Polskie Linie Lotnicze LOT, ogłosiły dzisiaj (28 czerwca) rozszerzenie swojej dotychczasowej umowy code-share o dodatkowe kierunki, zarówno w sieci lotów linii lotniczych Turkish Airlines, jak i LOT.
Dzięki temu wzmocnionemu partnerstwu Turkish Airlines i LOT dodadzą wzajemnie swoje kody lotów do poniższych rejsów oprócz już istniejącego Stambuł-Warszawa:

Z Warszawy Ze Stambułu
Kraków Ankara Bahrajn
Gdańsk Izmir Bejrut
Szczecin Adana Bagdad
Poznań Antalya Dubaj
Wrocław Dalaman Kuwejt
Katowice Amman Budapeszt
Rzeszów Kair Johannesburg

– Jako linia lotnicza, która lata do większości krajów na świecie, cieszymy się, że możemy włączyć nowe kierunki do naszej umowy code-share z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Od dłuższego czasu utrzymujemy wzajemnie korzystne relacje i ścisłą współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Uważamy, że to rozszerzenie poprawi nasze już dobre relacje i przeniesie naszą współpracę handlową na następny poziom. Wraz z wprowadzeniem wspólnych lotów do kilku destynacji w Polsce, Turcji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce pasażerowie mogliby korzystać z większej liczby opcji podróży dzięki połączonym rejsom. Mając tę sposobność, chciałbym podziękować Panu Milczarskiemu, jego zespołowi i naszemu zespołowi za ich wysiłki na rzecz umożliwienia zawarcia tej umowy. Niewątpliwie ta umowa pomoże zwiększyć powiązania handlowe i turystyczne między naszymi państwami – mówił Bilal Ekşi, wiceprezes i dyrektor generalny Turkish Airlines.

Rejsy łączone zapewnią szybkie i wygodne połączenia klientom wylatującym ze Stambułu, największego tureckiego miasta, a także ważnego węzłowego portu lotniczego na świecie, do Warszawy i poza nią.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzonej umowy code-share podpisanej z Turkish Airlines, która, mamy nadzieję, jeszcze bardziej wzmocni naszą wzajemnie korzystną współpracę. Polskie Linie Lotnicze LOT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się przewoźników w Europie Środkowej i Wschodniej. W ostatnich latach odnotowaliśmy solidne wyniki i stały wzrost naszej działalności. Wzmocnione partnerstwo z Turkish Airlines pomoże nam nie tylko rozszerzyć sieć tras lotniczych LOT-u i zaoferować naszym pasażerom wiele nowych atrakcyjnych kierunków, ale także poprawić możliwość połączeń i jakość podróżowania na istniejących trasach code-share poza Stambułem, takich jak Ankara, Kair, czy Amman. Biorąc to pod uwagę, chciałbym wyrazić moją wdzięczność Panu Bilalowi Ekşi, wiceprezesowi i dyrektorowi generalnemu Turkish Airlines i jego zespołowi za skuteczną i udaną współpracę – stwierdził Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Oprócz tego, pasażerowie będą korzystać z krajowych i międzynarodowych połączeń ze Stambułu. Ponadto, zważywszy na komplementarną strukturę rozkładów lotów obu przewoźników oraz umowę działającą na zasadzie wzajemności, umożliwi to klientom obu linii lotniczych korzystanie z płynnej możliwości połączeń w swoich odpowiednich hubach.

Pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT i Turkish Airlines posiadają również możliwość uzyskania korzyści z gromadzenia i wymieniania mil w ramach swoich programów lojalnościowych Miles&More oraz Miles&Smiles we wszystkich lotach obu przewoźników.

Linie lotnicze Turkish Airlines, latają do większej liczby krajów i międzynarodowych destynacji niż jakakolwiek inna linia lotnicza na świecie i obecnie obsługuje ponad 300 międzynarodowych połączeń pasażerskich i towarowych w 124 krajach. Przewożąc rekordowe prawie 9 milionów pasażerów w 2018 roku, Polskie Linie Lotnicze LOT oferują obecnie wygodną podróż do i ze 111 destynacji na całym świecie, w tym bezpośrednie dalekie połączenia do USA, Kanady, Chin, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Indii i Sri Lanki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT i Colian rozszerzają współpracę. Nowe przekąski i trzy malowania samolotów

Pasażer i linie lotnicze

LOT i Colian rozszerzają współpracę. Nowe przekąski i trzy malowania samolotów

Łukasz Malinowski 27 czerwca 2019

PLL LOT ogłasza konkurs dla studentów

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT ogłasza konkurs dla studentów

inf. pras. oprac. ad 25 czerwca 2019

Nordica likwiduje połączenia i odnawia umowę z LOT

Pasażer i linie lotnicze

Nordica likwiduje połączenia i odnawia umowę z LOT

Aleksander Domański 21 czerwca 2019

 

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

Biznes i przemysł

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

26 października 2021

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

Infrastruktura i lotniska

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

26 października 2021

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

26 października 2021

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

Biznes i przemysł

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

26 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5