Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Trzeci z rzędu zyskowny kwartał Airbusa. 39 nowych zamówień

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-04-2021
Ostatnia modyfikacja:
03-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Trzeci z rzędu zyskowny kwartał Airbusa. 39 nowych zamówień
fot. Airbus
362 mln euro zysku wypracował Airbus w pierwszym kwartale bieżącego roku – poinformował producent z Tuluzy w oficjalnym komunikacie. Klienci złożyli zamówienia na 39 samolotów, w tym 38 wąskokadłubowców.

Airbus po raz trzeci z rzędu zakończył kwartał na plusie. Pozytywną pozycję producenta z Tuluzy ugruntowało dostarczenie 125 maszyn, czyli więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Najwięcej klienci odebrali odrzutowców wersji A320, bowiem aż 105. Poza tym dostarczono przewoźnikom dziesięć samolotów A350, dziewięć A220 i jednego A330.

– Dobre wyniki za pierwszy kwartał odzwierciedlają postępy w realizacji wdrożonego planu restrukturyzacji, a także ograniczeniu kosztów. Rynek pozostaje jednak niepewny, a kryzys naszej branży jeszcze się nie zakończył – podkreślił Guillaume Faury, prezes Airbusa, który niepokoi się w szczególności sytuacją epidemiczną w Indiach.

– To prawdopodobnie jeden z tych regionów, w których nie powinniśmy oczekiwać dobrych perspektyw, chociaż nie dostrzegliśmy jeszcze bezpośredniego wpływu na naszą działalność. Dlatego nadal musimy brać po uwagę nieprzewidywalność w procesie ożywienia, tak jak to miało miejsce wcześniej – zaznaczył Faury.

Airbus przewiduje potrzebę zwiększenia produkcji odrzutowców A320, co nastąpi w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku. To efekt 39 zamówionych samolotów w pierwszym kwartale, z których aż 38 stanowią wąskokadłubowce. Nie obyło się jednak też bez kolejnych anulacji. Najbardziej dotkliwa okazała się lutowa rezygnacja Norwegian Air z 88 odrzutowców. Wśród nich było trzydzieści bardziej przyjaznych środowisku maszyn dalekiego zasięgu wersji A321LR.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5