Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Szczecin: Wyniki przewozowe za 2019 r. podobne do tych z 2018


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2020-02-24 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ szczecin.naszemiasto.pl/ inzynieria.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Wyniki przewozowe za 2019 r. podobne do tych z 2018
fot. Budimex
W 2019 roku z goleniowskiego lotniska skorzystało ponad 590 tysięcy pasażerów. Oznacza to, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył praktycznie tyle samo podróżnych co przed rokiem (598 tys. w 2018 r.), pomimo braku popularnego połączenia z Warszawą.
– W tym roku planujemy obsłużyć 640 tysięcy pasażerów – twierdzi Krzysztof Domagalski, rzecznik portu lotniczego w Goleniowie.

Ryanair pomógł

Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim nowe połączenia do Kopenhagi i Krakowa, które zastąpiło ważne połączenie z Warszawą. Jak pisaliśmy, w ciągu 10 mięscy przewoźnik niskokosztowy z Irlandii obsłużył na tej trasie 50 tys. osób.

W tym roku Ryanair będzie w miesiącach letnich latał z goleniowskiego portu codziennie do Londynu oraz po dwa razy w tygodniu do Dublina, Liverpoolu i Krakowa.

Co w tym roku?

Z nowości, które pojawią się w siatce połączeń, to połączenie do Kopenhagi uruchomione przez linię lotniczą Norwegian. Zacznie ono funkcjonować 1 kwietnia. Mają też pojawić się czarterowe loty do Bułgarii.

– Chcemy dalej rozwijać obsługę przewozów cargo. W ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania nowego terminalu obsłużyliśmy około 1,5 tysiąca ton wielkogabarytowych przesyłek. W poprzednich latach było to niecałe 80 ton rocznie – podkreśla Krzysztof Domagalski.

Władze lotniska cały czas liczą i starają się o połączenie z Ukrainą. Jak podkreślają zarządzający portem, według przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, zachodniopomorskie jest jedynym regionem w kraju, który nie ma w ofercie komunikacyjnej bezpośredniego lotu na Ukrainę. Przedstawiliśmy już ten temat szerzej w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Plany na dalszą przyszłość

Prognozy przewidują, że do roku 2037 lotnisko Szczecin-Goleniów osiągnie poziom ruchu około 2 mln pasażerów rocznie. Jak informowaliśmy w lipcu, udziałowcy szczecińskiego lotniska porozumieli się w sprawie sfinansowania przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wartego blisko 110 mln zł programu inwestycyjnego portu lotniczego. Pierwsza część programu inwestycyjnego ma być realizowany w latach 2020-2022. Zaplanowano m.in. rozbudowę terminala pasażerskiego oraz remont i poszerzenie istniejących parkingów. Do tego zakupione ma zostać naziemne oznakowanie nawigacyjne CAT II. Pod uwagę brana jest także wymiana urządzeń do kontroli bezpieczeństwa. Wszystko to ma sprawić, że lotnisko Szczecin-Goleniów będzie w stanie obsługiwać 1,5 mln pasażerów rocznie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
50 tys. pasażerów Ryanaira na trasie Szczecin – Kraków

Pasażer i linie lotnicze

50 tys. pasażerów Ryanaira na trasie Szczecin – Kraków

Emilia Derewienko 30 stycznia 2020

Port Lotniczy Szczecin za połączeniem lotniczym z Ukrainą

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Szczecin za połączeniem lotniczym z Ukrainą

Red. ed 30 stycznia 2020

Więcej rejsów LOT-u z Warszawy do Szczecina? Tego chce nowy marszałek Senatu

Pasażer i linie lotnicze

Więcej rejsów LOT-u z Warszawy do Szczecina? Tego chce nowy marszałek Senatu

Emilia Derewienko 13 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5