Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

SWISS do pracowników: Nie zaszczepiłeś się? Licz się ze zwolnieniem


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-09-29 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/RND

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SWISS do pracowników: Nie zaszczepiłeś się? Licz się ze zwolnieniem
fot. Swiss
Pracownicy linii lotniczych SWISS, którzy nie zostaną zaszczepieni przeciw COVID-19, muszą liczyć się ze zwolnieniem. Radykalne rozwiązania przewoźnik z grupy Lufthansy zamierza wdrożyć jeszcze w ostatnim miesiącu bieżącego roku.
Według serwisu RND spokojni o swoje miejsce pracy mogą być jedynie ci zatrudnieni, którzy nie mogą się zaszczepić ze względu na stan zdrowia. Pozostałym dano czas na przyjęcie przynajmniej dwóch dawek akceptowalnego preparatu do 15 listopada. Jak podkreślono w komunikacie od momentu pełnego zaszczepienia musi upłynąć przynajmniej czternaście dni.

Narodowe linie lotnicze Szwajcarii wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla załóg już w sierpniu. Wszyscy muszą być w pełni zaszczepieni do 1 grudnia. Powodem takiej decyzji był fakt, że wiele krajów chce wpuszczać do kraju tylko personel lotniczy, który został zaszczepiony. W przypadku Swiss już ponad połowa pracowników przyjęła drugą dawkę dozwolonego preparatu.

Ci, którzy jednak upierają się, że nie będą zaszczepieni, powinni spodziewać się wypowiedzenia umowy pod koniec stycznia 2022 roku. Zatrudnieni, którzy potrzebują więcej czasu na przemyślenie, mogą zawiesić pracę na około sześć miesięcy i mają prawo do powrotu.

– Poszukujemy indywidualnych rozwiązań dla członków załóg, którzy ewidentnie nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych – przyznał rzecznik SWISS. Głos zabrał również jeden z pilotów. – W kokpicie nie zakładamy maseczek i siedzimy 50 centymetrów od siebie. Każdy, kto nie jest zaszczepiony, jest nieodpowiedzialny – podsumował stanowczo proszący o anonimowość pilot.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa reaguje na popyt zwiększając liczbę lotów do USA i na trasach krajowych

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa reaguje na popyt zwiększając liczbę lotów do USA i na trasach krajowych

Rafał Dybiński 28 września 2021

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty

Biznes i przemysł

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty

Artur Bogdanowicz 09 maja 2021

SWISS przedstawią kolejne plany redukcji zatrudnienia

Biznes i przemysł

SWISS przedstawią kolejne plany redukcji zatrudnienia

Rafał Dybiński 31 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5