Stany Zjednoczone potrzebują nowych lotnisk - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Stany Zjednoczone potrzebują nowych lotnisk


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-03-07 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stany Zjednoczone potrzebują nowych lotnisk
fot. San Francisco International Airport
Pomimo wielu skarg na stan podróży lotniczych w USA, Amerykanie latają częściej niż kiedykolwiek. W rezultacie tamtejsze lotniska pękają w szwach, a infrastruktura większości lotnisk wymaga natychmiastowej rozbudowy.
Trzy z sześciu najbardziej zatłoczonych lotnisk świata znajduje się w USA. To lotniska w Atlancie, Los Angeles i Chicago. Tymczasem ostatni duży port lotniczy zbudowany w Stanach Zjednoczonych, Denver International, został otwarty ponad dwie dekady temu.

W tym samym czasie na całym świecie powstają nowe porty lotnicze. W samych Chinach w planach jest budowa obecnie czterech nowych lotnisk. Turcja ma otworzyć "największy na świecie port lotniczy" w 2018 r. Ulokowany on będzie po europejskiej stronie Stambułu. Również w 2018 r. Włochy otworzą nowe lotnisko w New Brescia Verona. Niemcy przygotowują się do uruchomienia feralnego portu lotniczego Berlin Brandenburg im. Willy’ego Brandta, choć wciąż nie do końca wiadomo, kiedy inwestycja oddana zostanie do użytku. Pekin buduje nowe, ogromne lotnisko, które również uważa się za największe na świecie. Indie planują otwarcie kolejnych lotnisk w 2018 r., podobnie jak wiele krajów Ameryki Południowej.

Takich samych projektów potrzebuje Ameryka. I choć w całym kraju podejmowane są próby rozwiązania problemu (przykładem może być nowy terminal Delta Air Lines o wartości 4 mld dolarów na lotnisku LaGuardia), to modernizacje infrastruktury nie następują w tempie współmiernym do wzrostu ruchu.

Problem niewystarczającej infrastruktury dotyka praktycznie całego świata. Przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) przypominają, że do 2036 roku 7,8 miliarda ludzi będzie korzystać z transportu lotniczego. Wzrost liczby pasażerów znacznie przewyższy możliwości infrastrukturalne lotnisk. 

Oczekuje się, że globalne zyski linii lotniczych, zgodnie z prognozami IATA, wzrosną w tym roku do 38,4 miliardów dolarów. Jednak marże zysku netto na poziomie 4,7 procent pozostają niskie w porównaniu z innymi branżami.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Przestrzeń powietrzna nad Bułgarią zostanie zmodernizowana

Pasażer i linie lotnicze

Przestrzeń powietrzna nad Bułgarią zostanie zmodernizowana

Justyna Urbaniak 05 marca 2018

IATA: CPK „antidotum na problemy infrastruktury lotniczej”

Biznes i przemysł

IATA: CPK „antidotum na problemy infrastruktury lotniczej”

Magdalena Wosińska 16 lutego 2018

IATA: 9-proc. wzrost przewozów cargo w 2017 roku

Pasażer i linie lotnicze

IATA: 9-proc. wzrost przewozów cargo w 2017 roku

Justyna Urbaniak 14 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS