Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Singapurskie lotnisko z 5. terminalem - znamy wykonawcę inwestycji


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-12 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy,pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Singapurskie lotnisko z 5. terminalem - znamy wykonawcę inwestycji
Fot. Changi Airport
Heatherwick Studio wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego terminalu 5 na lotnisku Changi w Singapurze – informują zagraniczne media. Budynek będzie jednym z największych terminali lotniczych na świecie, przystosowanym do obsługi 50 mln pasażerów rocznie.
Chociaż nie wydano jeszcze żadnych formalnych oświadczeń, The Architects 'Journal i BD Online informują, że współpraca pomiędzy Heatherwick i KPF przeważyła nad krótką listą zawierającą Grimshaw i SOM. Jeśli doniesienia się potwierdzą, udany zespół otrzyma zadanie zaprojektowania jednego z największych na świecie terminali lotniczych.

Po ukończeniu nowy terminal terminalu T5 będzie miał taką samą pojemność jak istniejące terminale 1, 2 i 3 i będzie w stanie obsłużyć do 70 milionów pasażerów rocznie. Inwestycja realizowana jest w ramach programu rozbudowy opiewającej na 1,2 miliarda dolarów. W ramach tego programu udało się m.in. zakończyć budowę budynku terminalu nr 4 przez firmę Benoy. Obejmuje ona również budowę trzeciego pasa startowego w celu zwiększenia przepustowości.

Druga umowa dotycząca głównego przetargu cywilnego na terminal nie została jeszcze ogłoszona. Zwycięski oferent zaprojektuje infrastrukturę dla obszarów ogólnodostępnych i stref przylotowych poza budynkami T5. Obejmą one drogi kołowania, stanowiska postojowe statków powietrznych, jezdnie i systemy odwadniające, a także podłączenia do obiektów użyteczności publicznej, takich jak energia, woda, gaz i telekomunikacja, do budynków T5.

W konkursie na projekt terminalu 5 pojawiły się zgłoszenia z dwunastu zespołów. W 2017 roku lista została skrócona do trzech zespołów.

W odpowiedzi na spekulacje na temat wyników konkursu na Terminal 5, lotnisko Changi wydało oświadczenie, że "proces przetargowy dla naszego konsultanta ds. budownictwa wielkopowierzchniowego na terminalu 5 nadal trwa”.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Skytrax: Changi Airport najlepszym lotniskiem świata szósty rok z rzędu

Infrastruktura i lotniska

Skytrax: Changi Airport najlepszym lotniskiem świata szósty rok z rzędu

Justyna Urbaniak 23 marca 2018

Changi Airport zainteresowane inwestycją w filipińskie lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Changi Airport zainteresowane inwestycją w filipińskie lotnisko

Justyna Urbaniak 23 lutego 2018

Singapur: Nowy terminal Changi Airport w pełni zautomatyzowany

Infrastruktura i lotniska

Singapur: Nowy terminal Changi Airport w pełni zautomatyzowany

Justyna Urbaniak 19 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS