Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Singapore Airlines skorzystają z piątej wolności i uruchomią nową trasę do USA


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-08-14 07:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Singapore Airlines skorzystają z piątej wolności i uruchomią nową trasę do USA
fot. Singapore Airlines
Linie Singapore Airlines (SIA) skorzystają z tzw. piątej wolności i uruchomią jeszcze w tym miesiącu loty do USA. Planowana trasa, to wznowione po 13 latach loty z Singapuru (SIN) do Los Angeles (LAX) przez tajwańskie Tajpej (TPE).
Nowa trasa wystartuje 25 sierpnia br. i będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu airbusami A350-900 w konfiguracji z trzema klasami podróży. Jest to wznowienie trasy lotniczej po 13 latach, która ostatnio oferowana była tę we wrześniu 2008 r.

- Dzięki tej nowej usłudze SIA nadal demonstruje swoje zaangażowanie w odbudowę i rozwój naszej siatki połączeń w USA. Nasza długoterminowa strategia stawia na pierwszym miejscu elastyczność we wdrażaniu naszej floty, co pozwala nam na szybkie przemieszczanie się i oferowanie pasażerom nowych opcji podróży w miarę pojawiania się możliwości, takich jak ta nowa usługa do Tajpej – powiedział Joey Seow, regionalny wiceprezes SIA w USA.

Przewoźnik obsługuje już rynek Singapur-Los Angeles, latając codziennie między tymi miastami, korzystając ze specjalnego A350-900ULR, a także obsługując trzy razy w tygodniu trasę z Singapuru do LA przez lotnisko Tokio Narita na pokładach boeingów B777-300ER. Ta ostatnia trasa została wznowiona w czerwcu br. po 14-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Dodanie nowej trasy Los Angeles - Tajpej zwiększy siatkę SIA w USA do około 47 proc. częstotliwości lotów sprzed pandemii. Po uruchomieniu trasy przewoźnik zaoferuje około 9,6 tys. miejsc tygodniowo na trasach do i z USA, w porównaniu z około 26 tys. w tym samym tygodniu w 2019 r.

Lot SQ 035 wystartuje z Los Angeles o godzinie 12.40 w poniedziałki, czwartki i soboty. Przylot do Tajpej zaplanowany jest o 6:10 następnego dnia. Natomiast loty z Tajpej odlatywać będą a o godzinie 17:50 w środy, piątki oraz niedziele, a przyjazd do LA zaplanowany jest o 15.20.

Oprócz oferowania podróżnym nowej opcji, usługa oznacza dalszy wzrost zdolności przewozowych Singapore pomiędzy Los Angeles, Tajwanem, Singapurem i połączeniami na które można się przesiąść. Oczekuje się, że ta rozszerzona operacja w przypadku cargo będzie obsługiwać przesyłki towarowe w wielu branżach, w tym w handlu elektronicznym, towarach łatwo psujących się i technologii. Na trasie Tajpej - Los Angeles singapurska linia będzie konkurować z tajwańskimi przewoźnikami China Airlines i EVA Airlines. China Airlines oferuje obecnie dwa loty tygodniowo, a EVA oferuje codzienne usługi. Obie linie obsługują tę trasę boeingami B777-300ER.

Na czym polegają wolności lotnicze?

Istniejąca w prawie lotniczym od ponad 70 lat koncepcja wolności lotniczych na co dzień interesuje głównie prawników i dyplomatów. Ale wolności mają bardzo praktyczne znaczenie. Dzięki piątej wolności możemy skorzystać z usług egzotycznych linii lotniczych na nietypowych trasach, czasem nawet w obrębie Europy, Azji lub innego zakątka na świecie.

Pierwsza wolność określa prawo przelotu nad danym krajem bez lądowania; druga - do lądowania w kraju w celu uzupełnienia paliwa lub dokonania czynności technicznych, przy których pasażerowie nie opuszczają pokładu samolotu; trzecia - do przelotu z własnego kraju do innego kraju; a czwarta - do lotu z innego kraju do własnego. Pierwsze cztery wolności są nazywane handlowymi, a piąta to tzw. wolność nadzwyczajna.

Piąta wolność to prawo do przelotu pomiędzy dwoma obcymi krajami podczas lotu zaczynającego lub kończącego się we własnym kraju. Oznacza to, że linia z kraju A rozpoczyna podróż w kraju A, leci do kraju B i potem kontynuuje podróż do kraju C, mając też możliwość przewozu pasażerów między B a C. Piąta wolność oferuje liniom lotniczym i pasażerom ciekawe możliwości oraz loty na pokładach rzadko widywanych w danym miejscu przewoźników. Istnieją też kolejne wolności o wyższych numerach, jednak ich obowiązywanie jest mniej powszechne niż pierwszych pięciu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Brisbane: 56 proc. mniej pasażerów w ciągu minionego roku

Infrastruktura i lotniska

Brisbane: 56 proc. mniej pasażerów w ciągu minionego roku

Rafał Dybiński 23 lipca 2021

SIA uruchomią w lipcu trasę z Danii do Włoch

Pasażer i linie lotnicze

SIA uruchomią w lipcu trasę z Danii do Włoch

Rafał Dybiński 26 czerwca 2021

Singapore Airlines dolecą od połowy lipca do Manchesteru

Pasażer i linie lotnicze

Singapore Airlines dolecą od połowy lipca do Manchesteru

Rafał Dybiński 14 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5